REKLAMA

PGE odprowadzi 109,6 mln zł podatku w wyniku podniesienia kapitału zakładowego

2016-09-12 17:54
publikacja
2016-09-12 17:54

Kwota podatku, którą PGE powinna odprowadzić do urzędu skarbowego w związku z podniesieniem kapitału zakładowego, wynosi ponad 109,6 mln zł - podała spółka w komunikacie.

"Analiza otrzymanych interpretacji podatkowych prowadzi do wniosku, iż kwota podatku, którą spółka winna odprowadzić do urzędu skarbowego w związku z podniesieniem kapitału zakładowego, wynosi 109.646.468 zł" - poinformowała firma.

Do spółki wpłynęły interpretacje podatkowe wydane przez dyrektora izby skarbowej w Warszawie w odpowiedzi na pytania PGE.

Na początku września Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE zdecydowało o podniesieniu kapitału o 467,4 mln zł poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji spółki do 10,25 zł z 10 zł. Akcjonariusze zdecydowali także o zmianie statutu spółki i przeznaczeniu kapitału zapasowego na pokrycie zryczałtowanego podatku dochodowego związanego z podwyższeniem kapitału zakładowego.

Emil Wojtowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych PGE informował na NWZ, że zarząd złożył wniosek o interpretację podatkową tej operacji.

"Wśród ekspertów były różne opinie, więc podchodząc ostrożnościowo wystąpiliśmy o interpretację, czekamy na nią" - mówił wówczas Wojtowicz.

Wcześniejsza propozycja zakładała, że kapitał zakładowy PGE wzrośnie z blisko 18,7 mld zł do 24,3 mld zł, tj. o 5,6 mld zł. Planowano zwiększenie wartości nominalnej akcji spółki z 10 zł do 13 zł.

Ministerstwo Energi tłumaczyło wcześniej, argumentując plan wzrostu wartości nominalnej akcji do 13 zł, że podwyższenie kapitału zakładowego PGE z wykorzystaniem środków własnych spółki ma na celu zwiększenie wiarygodności płatniczej spółki oraz wzmocnienie sytuacji akcjonariuszy, którzy dzięki przeprowadzeniu tej operacji posiadać będą akcje o większej wartości. (PAP)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~zalamana
Panie ministrze nie okradajcie nas co wy robicie akcji po 10 zl dewideenda 0.25 gr wstyd ludzie o pamiętajcie się bo 500+ to tylko żyją bezrobociu chyba co nigdy n
~wnerwiony
państwo okrada mniejszościowych akcjonariuszy :(

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki