PGE ostrzega klientów przed fałszywi SMS-ami o należnościach do zapłaty

PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, ostrzega swoich klientów przed fałszywymi SMS-ami, które informują o rzekomych należnościach oraz wskazują link do strony, na której można dokonać wpłaty.

(fot. stevanovicigor / YAY Foto)

Jak poinformował PAP rzecznik spółki Mariusz Majewski, nadawcy wiadomości podszywają się pod PGE Polską Grupę Energetyczną.

„Fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów. Zwracamy się do naszych klientów i pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia znajomym i rodzinie" – dodał.

Rzecznik podkreślił, że SMS-a należy zignorować oraz pod żadnym pozorem nie należy otwierać strony podanej w wiadomości. „Otwarcie strony może skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na urządzeniu” – wyjaśnił Majewski.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości klienci PGE mogą kontaktować się z infolinią firmy (+48) 422 222 222.

Zdaniem rzecznika, działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. Majewski podkreślił, że PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji.

„Dokładnie informujemy klientów o swoich produktach i usługach. Posiadamy certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Co roku, w ramach TOE, włączamy się w ogólnopolską kampanię informacyjną +Sprawdź kto sprzedaje Ci energię+, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu” – powiedział.

Sprawę fałszywych SMS-ów PGE Obrót zgłosiła do prokuratury.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

(Bankier.pl)

autor: Wojciech Huk

huk/ je/

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 eagleeye

Moj syn wczoraj dostał SMS z Tauron-u że ma fakturę na 14 żl 11 gr nieuregulowaną i link do strony. Na szczęście mamy operatora Enea

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne