REKLAMA
JUŻ JUTRO

PCC Exol chce zrealizować inwestycję w Płocku o wartości ok. 94 mln zł

2021-10-14 06:26
publikacja
2021-10-14 06:26

PCC Exol zdecydował o realizacji inwestycji rozbudowy wytwórni ETE-2 w Płocku. Wartość szacunkowa nakładów ma wynieść około 94 mln zł - podała spółka w komunikacie.

PCC Exol chce zrealizować inwestycję w Płocku o wartości ok. 94 mln zł
PCC Exol chce zrealizować inwestycję w Płocku o wartości ok. 94 mln zł
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Jak podano, inwestycja ma umożliwić zwiększenie wolumenu oferowanych wyrobów oraz poszerzenie portfolia produktowego spółki.

Planowana przez PCC Exol produkcja ma obejmować surfaktanty niejonowe (etoksylaty), o szerokim spektrum zastosowania m.in. w produkcji: kosmetyków, środków czystości, farb i powłok, lubrykantów oraz w branżach: środków higieny osobistej, tekstylnej, obróbce metali, środków ochrony roślin i farmaceutycznej.

Przewidywany przybliżony czas zakończenia inwestycji to połowa 2024 roku.

Po zakończeniu inwestycji zakładane średnie roczne potencjalne zdolności produkcyjne wytwórni ETE-2 PCC Exol w Płocku mają zostać podwojone i mają wynieść około 80 tys. ton. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
djnsd
tej spółce i tak nic nie pomoze. Kisi sie na śmiesznych poziomach. Niech wreszcie prezesio Waldi skończy ten żałosny spektakl i ogłosi wykup na pozostałe na GPW 5% akcji po 3 zł i zdejmie to z giełdy. Takie spółki jak pcx excol to tylko wstyd nawet dla takiego banana jak gpw. Dno i metr mułu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki