REKLAMA

Otmuchów zakłada dezinwestycje w obszarze pellet i prażynek

2016-11-24 19:09
publikacja
2016-11-24 19:09

ZPC Otmuchów, w aktualizacji założeń strategicznych kierunków rozwoju grupy, zakłada przeprowadzenie dezinwestycji w obszarze pellet i prażynek - poinformowała spółka w komunikacie.

Otmuchów podał, że jego rada nadzorcza zatwierdziła przyjętą przez zarząd aktualizację strategicznych kierunków rozwoju grupy.

Spółka poinformowała, że będzie chciała poprawić rentowność poprzez dywersyfikację kanałów sprzedaży, w tym rozwój eksportu, a także utrzymać istotną rolę biznesu w obszarze sprzedaży B2B oraz private label.

Otmuchów planuje ponadto inwestycje w rozwój istniejących i pozyskanie nowych, zaawansowanych technologicznie produktów, chce wykorzystać potencjał marki producenckiej dostępnej w grupie, a także przeprowadzić dezinwestycje "w ograniczonym zakresie tj. w obszarze pellet i prażynek".

W osobnym komunikacie spółka podała, że jej rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa zarządu Przemysława Danowskiego.

Danowski był wcześniej członkiem rady nadzorczej, przy czym w okresie wrzesień-listopad 2016 roku był delegowany do pełnienia funkcji prezesa ZPC Otmuchów. (PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Edwin
Słabo to widzę.
Jaka marka producencka?
Trup - Odra?
~qqq
czy to jest dobra wiadomość ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki