REKLAMA
PILNE

Fałszywe Allegro i Facebook. Oszuści wyłudzają pieniądze

2021-10-21 13:05
publikacja
2021-10-21 13:05
Fałszywe Allegro i Facebook. Oszuści wyłudzają pieniądze
Fałszywe Allegro i Facebook. Oszuści wyłudzają pieniądze
fot. Tero Vesalainen / / Shutterstock

Oszuści wyłudzają dane do logowania przez fałszywą stronę internetową Allegro oraz Facebook. Przestępcy podszywają się pod osoby sprzedające przedmioty. Żeby dokończyć zakup, trzeba zalogować się do jednego z serwisów oraz zrobić przelew na rachunek Banku Pocztowego. Uważaj, możesz stracić pieniądze.

Cyberprzestępcy nie próżnują, rano ostrzegaliśmy przed oszustami podszywającymi się pod PKO Bank Polski. Natomiast już teraz kolejne wyłudzenia danych osobowych szerzą się w sieci. Tym razem przestępcy stworzyli fałszywą stronę Allegro oraz Facebooka i podszywają się pod osoby sprzedające przedmioty. W celu sfinalizowania transakcji zakupu w pierwszym kroku należy zalogować się do serwisu Allegro lub na Facebooku. Następnie wyświetli się fałszywa domena Banku Pocztowego i polecenie przelewu.

"Ostrzegamy przed wyłudzeniami danych do logowania do Allegro oraz Facebooka! Kradzież odbywa się pod przykrywką sprzedaży. Aby dokończyć zakup, należy zalogować się za pomocą jednego z powyższych. Następnie otrzymujemy fałszywą stronę Banku Pocztowego i polecenie przelewu" – alarmuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) na Twitterze.

Celem oszustwa jest wyłudzenie danych do logowania do platformy Allegro lub portalu społecznościowego Facebook oraz pieniędzy za pomocą fałszywej strony internetowej Banku Pocztowego.

Kliknij, żeby przejść dalej (Bankier.pl)

DF

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
antek10
Wyłudzenie danych zrobiła Poczta Polska przy nieudanych wyborach kopertowych. Nikt nie ukarany.
ja3
Już nie działa ;/ W każdym razie dawniej były lepsze ataki. Domena była bardziej prawdopodobna i mieli lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach niż prawdziwe witryny. Za to plus za wykorzystanie allegro lokalnie. Ta strona sama w sobie wygląda dziwnie.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki