REKLAMA
BADANIE

Oszukali 68-latkę "na policjanta". Kobieta przelała na konto złodziei ponad 200 tys. zł

2023-03-19 12:59
publikacja
2023-03-19 12:59

Oszuści stosujący metodę "na policjanta" działają i mają kolejne sukcesy. 68-letnia mieszkanka Tarnobrzega (województwo podkarpackie) uwierzyła fałszywemu funkcjonariuszowi i straciła 200 tys. zł.

Oszukali 68-latkę "na policjanta". Kobieta przelała na konto złodziei ponad 200 tys. zł
Oszukali 68-latkę "na policjanta". Kobieta przelała na konto złodziei ponad 200 tys. zł
fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / Zuma Press

Jak ustalili podkarpaccy policjanci, w piątek (17 marca) przed południem, do 68-letniej mieszkanki Tarnobrzega zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta. Powiadomił, że ktoś może chcieć „wyczyścić” jej konto bankowe. Przekazał też, że dane 68-latki zostały prawdopodobnie wykradzione przez nieuczciwego bankowca, więc bank wspólnie z policją prowadzą tajną akcję, która ma wykryć sprawcę. Kobieta miała jak najszybciej wybrać pieniądze i wpłacić je na podany numer konta.

„Mężczyzna, aby uwiarygodnić przedstawioną historię, powiedział kobiecie, że za chwilę zadzwoni do niej prokurator, który nadzoruje akcję. Po chwili 68-latka odebrała kolejny telefon. W słuchawce usłyszała, że rozmawia z prokuratorem. Mężczyzna potwierdził słowa „policjanta”, przedstawił jej plan działania i podał wskazówki, w jaki sposób może uchronić swoje pieniądze” – relacjonuje oficer prasowy komendy policji w Tarnobrzegu, podinspektor  Beata Jędrzejewska – Wrona.

68-latka cały czas była w kontakcie z fałszywym policjantem i zrobiła, to czego zażądali oszuści. Na koniec, gdy przelała swoje oszczędności na wskazane konto, usłyszała jeszcze, że za chwilę przyjadą do niej policjanci, żeby podpisała stosowne dokumenty. Wtedy kontakt się urwał. Tak kobieta straciła ponad 200 tys. złotych.

Po krótkim czasie mieszkanka Tarnobrzega zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. O zdarzeniu poinformowała dyżurnego komendy miejskiej policji w Tarnobrzegu.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność. „Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji o pokrzywdzonym. Fałszywy funkcjonariusz podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oszuści przekonują swoje ofiary, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców” - ostrzegają policjanci.Przypominają też, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Autorka: Agnieszka Lipska

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
intisol
Jeśli senior ma taką kasę w skarpecie, to nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą, ALE jeśli ma je na koncie, to wtedy powyżej pewnej kwoty (np. 5000zł, strzelam), jeśli właściciel konta ma powiedzmy powyżej 65 lat, taki przelew powinien podlegać obowiązkowemu potwierdzeniu przez zaufaną osobę, którą senior wskazał podczas zakładania Jeśli senior ma taką kasę w skarpecie, to nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą, ALE jeśli ma je na koncie, to wtedy powyżej pewnej kwoty (np. 5000zł, strzelam), jeśli właściciel konta ma powiedzmy powyżej 65 lat, taki przelew powinien podlegać obowiązkowemu potwierdzeniu przez zaufaną osobę, którą senior wskazał podczas zakładania konta. Ewentualnie powinien być dopuszczalny tylko w placówce.
karbinadel
"Przekazał też, że dane 68-latki zostały prawdopodobnie wykradzione przez nieuczciwego bankowca" - to akurat pewnie była prawda :)
sterl
A kto stoi za tymi kontami zombi?
zoomek
Tu zobaczycie funkcjonariuszy skuwających Polaka za brak szmaty hańby oraz biernych wobec pląsających bez maseczek Żydów na lotnisku.
I co? I jajco - tacy funkcjonariusze Polin (za szabesgojem Dudą).
https://www.bitchute.com/video/hb7jGvqUBdnT/
intisol
Szuru buru? Napisz jeszcze coś na Ukraińców, bo inaczej rubelki ci nie wpadną na konto.
zoomek
A którym funcjonariuszom można wierzyć. Tym co rozwalają komendy grantnikami?
Przecież wcześniej musieli to przemycić przez granicę.
lutobor
Jak to jest możliwe, że TVP i TVN nie uczą starszych ludzi jak się nie dać zrobić na wnuczka lub policjanta? Po kiego ...ja właściwie te telewizje są, jeśli nie instruują swoich widzów w takich sprawach?
chudy_january
czyli ktoś z banku sprzedał info, że kobiecina ma 200 000 zł na koncie...
jakoś oszuści nie wydzwaniają do biednych emerytów.....
mantykora
no nie wiem, nie wiem... to chyba ślepy trop... sic!

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki