REKLAMA

Orange Polska negocjuje z T-Mobile Polska dostęp do swojej sieci światłowodowej

2017-12-20 10:06
publikacja
2017-12-20 10:06
fot. Yonatan Sindel / FORUM

Orange Polska rozpoczął z T-Mobile Polska negocjacje w sprawie dostępu do swojej sieci światłowodowej - podał Orange Polska w komunikacie.

Firmy podpisały w tej sprawie we wtorek list intencyjny. Dostęp T-Mobile Polska do sieci telekomunikacyjnej Orange Polska miałby odbywać się na zasadzie hurtowego dostępu szerokopasmowego, czyli tzw. Bitstream Access (BSA).

"W ramach potencjalnej współpracy, Orange Polska może zaoferować hurtowy dostęp szerokopasmowy do infrastruktury światłowodowej dla klientów T-Mobile zamieszkałych w budynkach wielorodzinnych, bez prawa dalszej odsprzedaży hurtowej, na obszarach nieregulowanych" - napisano w w komunikacie.

Zgodnie z założeniami, T-Mobile zapłaci Orange Polska: opłatę wstępną za dostęp do budynków wielorodzinnych zamieszkałych przez klientów indywidualnych, opłatę miesięczną za dostęp szerokopasmowy za każdego aktywnego klienta oraz opłatę instalacyjną za przyłączenie każdego łącza szerokopasmowego.

Firmy postanowiły zakończyć negocjacje do dnia 30 czerwca 2018 roku.

"Podjęcie współpracy hurtowej przyczyni się do poprawy monetyzacji inwestycji Orange Polska w sieć światłowodową, maksymalizacji wykorzystania infrastruktury Orange Polska oraz przyspieszenia konwergencji usług telekomunikacyjnych na rynku polskim" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki