One click Blik w PKO BP

analityk Bankier.pl

Pojawiła się aktualizacja aplikacji mobilnej IKO PKO Banku Polskiego, która wnosi dwie ważne nowości. Klienci dostali możliwość opłacania zakupów internetowych Blikiem bez przepisywania kodu oraz realizowania przelewów natychmiastowych przez system Express Elixir.

 

Płatności bez przepisywania kodu Blik kryją się pod skróconą nazwą „one click Blik”. O co tu chodzi? W trakcie realizowania płatności w niektórych sklepach internetowych za pomocą Blika, użytkownik może dostać propozycję dodania danego sklepu „do zaufanych”. Przy opłacaniu następnych zakupów Blikiem w tym sklepie nie będzie już musiał przepisywać kodu – wystarczy, że zatwierdzi transakcję kodem PIN w aplikacji IKO. Do zaufanych można dodać nie tylko sklep, ale także zapisać określoną przeglądarkę internetową.

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Drugą ważną nowością jest udostępnienie przelewów natychmiastowych w wersji KIR, czyli przez system Express Elixir. Usługa działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Po wykonaniu przelewu środki w ciągu kilku sekund są już na wskazanym rachunku w innym banku. Takie przelewy można realizować, jeśli oba banki – zleceniodawcy i odbiorcy - uczestniczą w systemie Express Elixir i są w tym czasie dostępne.

W PKO Banku Polskim szybkie przelewy można zlecać za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, aplikacji mobilnej IKO, a także w oddziałach lub agencjach banku. Kwota pojedynczego przelewu nie może przekroczyć 3 tys. zł, a limit dzienny 6 tys. Przelewy do Urzędów Skarbowych mają dużo wyższe limity: 50 tys. zł dla pojedynczego przelewu i 250 tys. zł dziennego limitu.

Przelewy natychmiastowe są droższe od zwykłych zleceń. Zlecane online kosztują klienta indywidualnego 4,99 zł. Przedsiębiorca musi zapłacić 10 zł. W oddziale, agencji lub przez telefon opłata wynosi odpowiednio 11,99 zł i 20 zł. 

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj