Obecność polskich startupów na zagranicznych rynkach będzie wspierana

Obecność polskich startupów i ich ekspansja na zagranicznych rynkach będzie wspierana przez państwo.Startupy to młode innowacyjne firmy, które chcą pozyskać pieniądze na rozkręcenie działalności.

Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Business Link Poland oraz Fundacja Startup Hub Poland podpisały w Warszawie porozumienie o współpracy. "Dotyczy ono między innymi wspólnego organizowania przedsięwzięć promocyjnych, doradztwa, a także udziału młodych przedsiębiorców w zagranicznych misjach biznesowych" - poinformował wiceprezes PAIiIZ-u Michał Dąbrowski.

Dodał, że agencji zależy na tym, by pomóc wprowadzać start-upy na zachodnie rynki, dobierać partnerów, a także "przygotowywać dla nich ofertę po stronie zagranicznych kooperantów, która będzie szyta na miarę i będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku komercyjnego".

W Polsce działa blisko 2 i pół tysiąca startupów, głównie w dużych miastach.

IAR K.P. /wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Eksportpl

Warto polskich przedsiębiorców wspierać chociażby merytorycznie poprzez dostarczanie im odpowiedniej wiedzy, która pomoże przy ekspansji i prowadzeniu działalności na zagranicznych rynkach.

! Odpowiedz
0 1 ~bura

co to za firma, którą od powstania trzeba "wspierać" - od "wspierania" firma nie robi lepszych produktów, ani nie świadczy lepszych usług - to się kupy nie trzyma panie minister - no chyba że są to firmy swojaków, to tak, to na pewno wspieranie jest ogólnie uzasadnione i niezbędne ...

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl