Obama: USA nie mają mocniejszego partnera niż Wielka Brytania

Prezydent - Barack Obama i brytyjska premier Theresa May przeprowadzili rozmowę przed rozpoczęciem szczytu G20. Zapowiedzieli, że oba kraje będą dążyć do wzmocnienia więzi handlowych. Obama zaznaczył, że USA nie mają mocniejszego partnera niż Wielka Brytania.

Obama: USA nie mają mocniejszego partnera niż Wielka Brytania
Obama: USA nie mają mocniejszego partnera niż Wielka Brytania (fot. Kevin Lamarque / FORUM)

Prezydent Obama powiedział, że chociaż nadal wierzy, że dla świata przynależność Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej była niezwykle korzystna, szanuje jednak decyzję narodu brytyjskiego.

Zapowiedział, że uczyni wszystko, co w jego mocy, by relacje amerykańsko-brytyjskie były zachowane w dotychczasowym kształcie. Oba państwa będą prowadzić dalsze rozmowy, które pozwolą umocnić już istniejące powiązania handlowe oraz inwestycyjne.

Jak podkreślił, Waszyngton i Londyn mają zamiar dalej współpracować w sprawach międzynarodowych, oddając priorytet cyberbezpieczeństwu, problem związanym z Państwem Islamskim i sytuacją na Ukrainie.

Amerykański prezydent z uznaniem odniósł się do kroków podejmowanych przez brytyjską premier w tym, co dotyczy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. "Premier Theresa May zachowuje w konsultacjach nt. Brexitu nieodzowną ostrożność i cechuje ją właściwe, oparte na rzetelnej wiedzy podejście do środowisk biznesu oraz innych liderów europejskich w trakcie rozmów" ocenił.

Ze swej strony brytyjska premier powiedziała, że po spotkaniu, w trakcie którego wyjaśniła amerykańskiemu przywódcy stanowisko swego kraju i strategię wychodzenia Wlk. Brytanii z UE, jest pewna, iż Londyn i Waszyngton będą prowadzić stałe konsultacje, aby bliskie powiązania handlowe między USA i Wlk. Brytanią zostały zachowane.

Prezydent Obama oraz premier May przebywają w Hangczou w Chinach, gdzie odbywa się szczyt G20 - nieformalnego klubu skupiającego 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską. (PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~ukbub

Ja cały czas myślałem, że to Polska jest największym i najlepszym partnerem Usraela....

! Odpowiedz
0 4 ~ANTY_ryży_kutong

ten pseudo obronca praw czlowieka powtarza to każdemu przywódcy do którego przyleci.

każdy jest najważniejszy -> ważny do czasu aż mamy wspólne geszefty

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Malibu

Czyzby Obama zapowiadal III wojne swiatowa, bo tylko wtedy moze byc 3 raz prezydentem, gdy zapowiada dalsza dobra wspolprace USA z UK?

! Odpowiedz
0 10 ~Reporter

Natomiast Obierak Banana według źródeł zbliżonych do Waszyngtonu to najbardziej nieudany prezydent USA. Tylko propaganda mu poszła najlepiej. Pomyślcie - w USA w wieku produkcyjnym jest bez zajęcia 95 milionów ludzi w tym 43 miliony na stałym zasiłku EBT. Natomiast podają że bezrobocie jest w okolicach 5%, a więc jeśli 5 % stanowi 95 milionów to jaką armie oni maja ludzi w wieku produkcyjnym? Parokrotnie przewyższającą populację Chin ? Coś tu jest poważnie nie „Halo”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~fakt

„43 miliony na stałym zasiłku EBT.” To są tak na wzór gangsterskiej terminologi „żołnierze lewicy”

! Odpowiedz
0 4 ~Gerald_Celente

Według moich obliczeń to z tych danych wychodzi ze mają jeden milion dziewięćset w wieku produkcyjnym ludzi. A cała populacja ? He-he ale się Amerykańce rozmnożyli ! Lepsi od królików.

! Odpowiedz
0 0 ~Vlad

Odpowiedź jest bardzo prosta - jeśli jesteś zarejestrowanym bezrobotnym to liczysz się do % bezrobocia. Jeśli nie jesteś zarejestrowany to znaczy że pracy nie szukasz i cię statystyka nie uwzględnia.

https://www.youtube.com/watch?v=cRlK16ut9GU

Taki 1,5 min filmik który ci to objaśni. Pozdrawiam

! Odpowiedz
0 3 ~janek odpowiada ~Vlad

Czyli po co podawać te śmieszne liczby, komu to potrzebne, jak prawdziwe bezrobocie to około 23 % W USA. A młodzi po szkole średniej nie posiadają nawet umiejętności pracy na kasie? Bo szkoły wypuszczają nawet nawet największych matołów ze względów prestiżowo ekonomicznych. Masakra.

! Odpowiedz
1 4 ~agogo

Oni przetrwają następny kryzys bez uszczerbku. Zapewne to miał na myśli. UE po tym kryzysie de facto przestanie istnieć.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil