REKLAMA
ZAGŁOSUJ

"Bez jaj". Kobiety pracują za darmo przez 68 dni

2020-03-09 08:20
publikacja
2020-03-09 08:20

"Bez jaj" to nowa kampania zorganizowana przez OLX. Ma ona zwrócić uwagę na problemy kobiet na polskim rynku pracy. 

fot. / / OLX.pl

"Kobiety zarabiają w Polsce ok. 18,5 procent mniej od mężczyzn. To tak, jakby pracowały za darmo przez 68 dni w roku, czyli do 8 marca. Do Dnia Kobiet" podsumowują bohaterki reklamy, która szturmem podbiła internet. OLX.pl pokazał kampanię, która pokazuje, z jakimi problemami mierzą się kobiety w pracy. 

Na stronie bezjaj.org.pl twórcy skupili się wokół pięciu obszarów obrazujących dyskryminację. Pierwszym z nim jest "Kompetencje nie mają płci". Powołując się na raport Hays Poland, autorzy mówią o tym, że tylko 42 proc. kobiet i 70 proc. mężczyzn uznało, że pracownicy o podobnych kwalifikacjach mają równe szanse na awans, niezależnie od płci. 

- Nie chodzi tylko o pieniądze. To przede wszystkim poczucie, że nasza praca, nasze doświadczenie i umiejętności są mniej warte. Chciałabym, żeby ten film, który porusza wszystkie aspekty tej nierówności był głosem w dyskusji, który uświadomi ludziom jak złożony jest to problem i co ze sobą niesie - podkreśla Julia Rogowska, reżyserka filmu.

Mimo gwarancji równego wynagrodzenia w 8 z 9 wielkich grup zawodów w Polsce przeciętnie wyższe wynagrodzenie przypada mężczyznom. W Polsce luka płacowa jest określana na 18,5 proc. W materiale OLX podaje również sposoby na ograniczenie dyskryminacji ze względu na płeć, wśród nich znalazły się propozycje corocznych audytów wynagrodzeń w firmach czy podpisanie Karty Różnorodności. 

WS

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (27)

dodaj komentarz
1a2b
Swoją drogą to ta kampania "Bez jaj" OLX ... cóż za finezja.
bankster-kreator
Feministki twierdzą, że nie istnieją strefy pracy zawodowej zarezerwowane dla konkretnej płci. To dlaczego nikt nie słyszał jednak o kobietach górnikach pracujących w kopalniach, budowlańcach noszących cegły na budowie czy kopiących rowy, elektrykach wysokich napięć, kobietach hydraulikach udrażniających zatkane toalety Feministki twierdzą, że nie istnieją strefy pracy zawodowej zarezerwowane dla konkretnej płci. To dlaczego nikt nie słyszał jednak o kobietach górnikach pracujących w kopalniach, budowlańcach noszących cegły na budowie czy kopiących rowy, elektrykach wysokich napięć, kobietach hydraulikach udrażniających zatkane toalety lub jako np. spawacze okrętowi w stoczniach? Zatem Feministki niech krzyczą głośno: MY KOBIETY CHCEMY RÓWNEGO PODZIAŁU PRAC FIZYCZNYCH. ---> Mam nadzieję, że czytają to mądre i inteligentne kobiety które powstrzymają feministki przed tą głupotą równości płci bo przez to normalne kobiety które chcą być kobiece i mieć różne przywileje społeczne zrobią sobie najzwyczajniej w świecie krzywdę tą śmieszną walką o równość.
tristans
ani jaj, ani rozumu. Niech te pokrzywdzone kobiety stworzą sobie własne kobiece firmy budowlane, remontowe, zakłady pracy, a następnie zatrudnią mężczyzn do pracy biurowej z pensją równą innym kobietom w biurach, aby dać wspaniały przykład równouprawnienia w praktyce.
Jakaś chętna ?
1a2b
Aż tak to one nie chcą się równouprawniać. Co to to nie. Poza tym większość kobiet doskonale wie co jest grane. A takie akcje to robią feministki różne inne napastliwe dewiantki z wielką szkodą dla normalnych kobiet.
wnr
Pani sprzątaczce chciałem podpowiedzieć, że to czym wymachuje to wkrętarka, a nie wiertarka.
karllos7799
Brawo dla OLX... i dlatego w zarządzie tej firmy nie ma ani jednej kobiety haha super promocja
masekrut555
OLX nie wyciągnęło wniosków po tym jak zmasakrowano Bolt'a.
wizytator
Jeżeli podwyżka minimalnej dla wszystkich to źle. A jak kobiety dostają 20% mniej niż faceci to wypadałoby wyrównać i to bez narzekania.
Coś tu nie gra chyba.
1a2b
Mężczyźni muszą zarabiać dużo więcej od kobiet bo zasilają wspólny system emerytalny z którego kobiety korzystają ok. 15 lat dłużej.
specjalnie_zarejestrowany2
Opodatkować!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki