Nowy cennik w Aliorze. Uwaga na wypłaty małych kwot z bankomatów

analityk Bankier.pl

Z początkiem lipca zaczął obowiązywać nowy cennik w Alior Banku. Ważną zmianą są nowe zasady wypłat gotówki z bankomatów Euronet. Posiadacze Konta Internetowego, Konta Rozsądnego i Konta Rachunki w Pakiecie muszą płacić 5 zł za wypłatę w kwot niższych niż 100 zł.

Jest to druga już w tym roku zmiana opłaty za korzystanie z bankomatów w Aliorze. W marcu w części rachunków wzrosła opłata za korzystanie z bankomatów obcych z 3 do 5 zł. W Koncie Internetowym pojawiła się opłata w wysokości 5 zł za korzystanie z bezpłatnych do tej pory bankomatów Planet Cash.

Od lipca posiadacze Konta Internetowego, Konta Rozsądnego i Konta Rachunki w Pakiecie (poprzednia nazwa Rachunki Bez Opłat) muszą płacić 5 zł za wypłaty z bankomatów Euronet kwot niższych niż 100 zł. Wypłaty powyżej tego poziomu nadal będą bezpłatne.

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Posiadaczom Konta Internetowego bank podniósł też minimalną kwotę transakcji, która zwalnia z opłaty za kartę debetową. Do czerwca, by nie płacić za plastik wystarczyło wykonać płatności na kwotę 100 zł. Obecnie z opłaty zwolnieni będą ci klienci, którzy wydadzą minimum 300 zł. O złotówkę – z 7 do 8 zł – zdrożały też przelewy wykonywane w placówkach.

Wkrótce podobne zmiany w opłatach bankomatowych wprowadzi Eurobank. Od sierpnia jego klienci będą musieli płacić 1,90 zł za pobranie z obcej maszyny kwot poniżej 100 zł. Obecnie posiadacze rachunków Classic, Active i Prestige mogą to robić za darmo. 

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 opiekunnestbank

Szanowny Panie, dziękuję za zaufanie ofercie Nest Konta w Nest Banku. To bezwarunkowe konto bankowe, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 1 ~donek

Alior prestiżowy bank dla frajerów!

! Odpowiedz
1 0 ewkalob

Faktycznie, nic nie płacąc za prowadzenie rachunku jestem frajerką! Hahahah!

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 4 ewkalob

Przecież wszystkie banki podnoszą opłaty, a w Aliorze przynajmniej łatwo je ominąć.

! Odpowiedz
5 9 ~basenowy

Skoro sam prezes Wojciech Sobieraj opuścił ten okręt i sprzedał posiadane akcje znaczy to, że nie może tam być dobrze. Łajba zaczyna dryfować i nabierać wody???

! Odpowiedz
0 0 ewkalob

Łajba od dawna płynie w wyznaczonym kierunku. A Sobieraj zrobił swoje i zarobił za dobrze wykonaną pracę. To chyba normalne w sytuacji gdy twój biznes przynosi zyski.

! Odpowiedz
6 10 ~Ola

Byłam w BPH. Jutro zamykam konto w Alior Banku. Nie stać mnie na taki bank!

! Odpowiedz
2 0 ewkalob

Faktycznie… Bezpłatne konto wyższej jakości w Aliorze jest niezwykle trudne do udźwignięcia:)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.