REKLAMA

Nowy cennik w Aliorze. Uwaga na wypłaty małych kwot z bankomatów

Wojciech Boczoń2017-07-03 09:52analityk Bankier.pl
publikacja
2017-07-03 09:52

Z początkiem lipca zaczął obowiązywać nowy cennik w Alior Banku. Ważną zmianą są nowe zasady wypłat gotówki z bankomatów Euronet. Posiadacze Konta Internetowego, Konta Rozsądnego i Konta Rachunki w Pakiecie muszą płacić 5 zł za wypłatę w kwot niższych niż 100 zł.

Jest to druga już w tym roku zmiana opłaty za korzystanie z bankomatów w Aliorze. W marcu w części rachunków wzrosła opłata za korzystanie z bankomatów obcych z 3 do 5 zł. W Koncie Internetowym pojawiła się opłata w wysokości 5 zł za korzystanie z bezpłatnych do tej pory bankomatów Planet Cash.

Od lipca posiadacze Konta Internetowego, Konta Rozsądnego i Konta Rachunki w Pakiecie (poprzednia nazwa Rachunki Bez Opłat) muszą płacić 5 zł za wypłaty z bankomatów Euronet kwot niższych niż 100 zł. Wypłaty powyżej tego poziomu nadal będą bezpłatne.

/ fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

Posiadaczom Konta Internetowego bank podniósł też minimalną kwotę transakcji, która zwalnia z opłaty za kartę debetową. Do czerwca, by nie płacić za plastik wystarczyło wykonać płatności na kwotę 100 zł. Obecnie z opłaty zwolnieni będą ci klienci, którzy wydadzą minimum 300 zł. O złotówkę – z 7 do 8 zł – zdrożały też przelewy wykonywane w placówkach.

Wkrótce podobne zmiany w opłatach bankomatowych wprowadzi Eurobank. Od sierpnia jego klienci będą musieli płacić 1,90 zł za pobranie z obcej maszyny kwot poniżej 100 zł. Obecnie posiadacze rachunków Classic, Active i Prestige mogą to robić za darmo. 

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (27)

dodaj komentarz
opiekunnestbank
Szanowny Panie, dziękuję za zaufanie ofercie Nest Konta w Nest Banku. To bezwarunkowe konto bankowe, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów Szanowny Panie, dziękuję za zaufanie ofercie Nest Konta w Nest Banku. To bezwarunkowe konto bankowe, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~donek
Alior prestiżowy bank dla frajerów!
ewkalob
Faktycznie, nic nie płacąc za prowadzenie rachunku jestem frajerką! Hahahah!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ewkalob
Przecież wszystkie banki podnoszą opłaty, a w Aliorze przynajmniej łatwo je ominąć.
~basenowy
Skoro sam prezes Wojciech Sobieraj opuścił ten okręt i sprzedał posiadane akcje znaczy to, że nie może tam być dobrze. Łajba zaczyna dryfować i nabierać wody???
ewkalob
Łajba od dawna płynie w wyznaczonym kierunku. A Sobieraj zrobił swoje i zarobił za dobrze wykonaną pracę. To chyba normalne w sytuacji gdy twój biznes przynosi zyski.
~Ola
Byłam w BPH. Jutro zamykam konto w Alior Banku. Nie stać mnie na taki bank!
ewkalob
Faktycznie… Bezpłatne konto wyższej jakości w Aliorze jest niezwykle trudne do udźwignięcia:)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki