REKLAMA

Nowe obostrzenia w Madrycie w celu powstrzymania pandemii

2020-09-07 23:03
publikacja
2020-09-07 23:03
Nowe obostrzenia w Madrycie w celu powstrzymania pandemii
Nowe obostrzenia w Madrycie w celu powstrzymania pandemii
fot. Maridav / / Shutterstock

W autonomicznym regionie Madrytu obowiązują od poniedziałku nowe obostrzenia w celu powstrzymania pandemii. Lokalne władze poinformowały m.in. o zakazie spotkań w domach prywatnych więcej niż 10 osób oraz o zakazie tańczenia na weselach.

Do tej pory zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 10 osób obowiązywał jedynie w przestrzeni publicznej, jednak teraz restrykcjami objęto także spotkania organizowane w prywatnych mieszkaniach i domach, gdyż to tam dochodzi do większości nowych zakażeń.

Od poniedziałku ograniczono także liczbę osób mogących uczestniczyć w ślubach, pogrzebach i miejscach kultu. Zabroniono tańczenia na weselach i komuniach – poinformowała agencja EFE. Wprowadzono obowiązek zachowania 1,5-metrowej odległości między krzesłami przy stolikach w restauracjach i kawiarniach – do tej pory zachowanie takiej odległości obowiązywało jedynie między stolikami. Do 60 proc. ograniczono liczbę osób w ośrodkach rekreacyjnych, parkach rozrywki, ogrodach zoologicznych, kasynach i na torach wyścigowych, a do 10 osób grupy zwiedzające muzea. Zabroniono organizowania spektakli publicznych.

Burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida nie wykluczył w poniedziałek możliwości wprowadzenia w mieście kwarantanny. "Nie sądzę, aby obecnie istniało takie ryzyko, ale nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości" – powiedział w wywiadzie dla Telecinco.

Koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się w regionie Madrytu od końca lipca, w sierpniu liczba zakażonych wzrosła tam 10-krotnie – odnotował w poniedziałek dziennik "ABC". W ciągu ostatnich dni w regionie stolicy odnotowano 1/3 wszystkich nowych zakażeń zarejestrowanych w Hiszpanii.

Według telewizji publicznej RTVE w poniedziałek w Madrycie odnotowano 473 zakażonych na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 2 tygodni, najwięcej w całym kraju, gdzie średnio wykryto w tym czasie blisko 230 zakażonych na 100 tys. mieszkańców.

W madryckich szpitalach zajętych jest obecnie 15 proc. łóżek przez osoby chore na Covid-19 - ponad dwa razy więcej niż na poziomie ogólnokrajowym.

Według ostatnich danych lokalnych władz Madrytu, podanych w poniedziałek przez RTVE, liczba zakażonych od początku epidemii w tym regionie wzrosła do ok. 140 tys., a zmarłych - do 15 566 osób. Wyzdrowiały 46 762 osoby.

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)

opi/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki