REKLAMA

Nowe modele drukarek biznesowych firmy Epson

2008-05-13 08:00
publikacja
2008-05-13 08:00
Epson wprowadza nową serię biznesowych drukarek atramentowych B-300 i B-500DN, zapewniających kolorowy wydruk w wysokiej rozdzielczości przy zachowaniu kosztów i szybkości drukarek czarno-białych.

Firma Epson, znana z produkcji wysokiej jakości drukarek dostosowanych do potrzeb współczesnego biura, poinformowała dzisiaj o zamiarze wprowadzenia nowej serii drukarek biznesowych gwarantujących dużą niezawodność oraz liczne wydruki w pełnym kolorze przy wyjątkowo niskim koszcie za stronę. W modelach B-300 i B-500DN zastosowano technologię Epson Micro Piezo, dzięki której doskonałe kolorowe wydruki kosztują tyle, co zwykły wydruk monochromatyczny z innych drukarek dostępnych na rynku.

Olaf Krynicki z polskiego oddziału firmy Epson mówi - "Wprowadzenie biznesowych drukarek atramentowych B-300 i B-500DN to rewolucja w biurowych zastosowaniach drukarek. Dzięki tym produktom użytkownicy biznesowi zyskają teraz dostęp do kolorowych wydruków biurowych wyraźnie lepszej jakości. Pod względem szybkości dorównują one najszybszym drukarkom dostępnym na rynku. Dla firm oznacza to koniec potrzeby zlecania kolorowych wydruków zewnętrznym usługodawcom. Dokumenty takie jak broszury, materiały do wysyłki bezpośredniej, czy też arkusze z informacjami na temat nieruchomości będą teraz mogły powstawać w biurze firmy, zależnie od potrzeb. Stworzy to znaczne możliwości redukcji kosztów zewnętrznych".

Szybki druk, pojemne urządzenia

Modele B-300 i B-500DN tworzą wydruki czarno-białe i kolorowe z szybkością do 37 stron na minutę w jakości roboczej oraz do 33 stron na minutę w jakości odpowiadającej wydrukom laserowym. Dzięki temu drukarki te mogą pracować pod dużym obciążeniem w najbardziej wymagających zastosowaniach. Modele B-300 i B-500DN obsługują dwa źródła papieru, dzięki czemu każdy z nich pomieści 650 arkuszy i rzadziej wymaga wymiany papieru podczas zmiany nośnika, co dodatkowo zwiększa produktywność. Drukarki są ponadto wyposażone w wysokowydajne pojemniki na atrament, które wystarczają nawet na 8 tys. stron druku, co pozwala uniknąć przerw podczas intensywnego drukowania.

Kolejną kluczową cechą tej serii jest niezawodność, która sprawia, iż modele te są odpowiednie do wymagających zastosowań. Głowica drukująca Epson Micro Piezo z automatycznym systemem kontroli dyszy zapewnia optymalną wydajność przy każdym wydruku. Technologia zastosowana w drukarce zapobiega pobieraniu podwójnych arkuszy papieru, co zmniejsza ryzyko zablokowania się papieru wewnątrz urządzenia i zapewnia ciągłość pracy. Drukarki B-300 i B-500DN powstały z wysokiej jakości materiałów i mogą pracować z maksymalnym obciążeniem na poziomie 20 tys. stron na miesiąc.

Druk odporny na wodę

Dzięki zastosowaniu atramentów Epson DuraBrite Ultra, wydruki na wszelkiego rodzaju nośnikach, w tym na zwykłym papierze, są dobrej jakości i są odporne na wodę oraz plamy, co dodatkowo rozszerza zakres zastosowań tych urządzeń. Technologia druku atramentowego wykorzystywana w modelach B-300 i B-500DN umożliwia druk na rozmaitych nośnikach, w tym na papierze standardowym i ozdobnym czy tkaninach. Technologia ta daje ponadto użytkownikom drukarek B-300 i B-500DN korzyści związane z ochroną środowiska. Ponieważ opisywane drukarki nie muszą się nagrzewać przed przystąpieniem do drukowania, a ich zużycie energii elektrycznej jest niskie, urządzenia z tej serii zapewniają wysokowydajne i o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż drukarki laserowe.

W modelach B-300 i B-500DN standardowo dostępny jest szybki interfejs USB 2.0. Dzięki obsłudze sieci model B-500DN idealnie nadaje się do współużytkowania w grupach roboczych i małych przedsiębiorstwach. Dla modelu B-300 opcjonalnie dostępny jest moduł druku dwustronnego.

Więcej informacji na temat produktów firmy Epson do zastosowań biznesowych oraz o programie partnerskim znajduje się na stronie Solution Partnership Programme.

Epson B-500DN
 • Do 37 str./min. w trybie roboczym i do 33 str./min. w trybie zwykłym
 • Zerowy czas nagrzewania; czas wydruku pierwszej strony (FPOT) – poniżej 3 s
 • Do 8 tys. stron z pojemnika na czarny atrament i do 7 tys. stron z pojemników na kolorowy atrament
 • 2 źródła papieru; pojemność do 650 arkuszy papieru; dodatkowo moduł druku dwustronnego
 • Niezawodność: do 20 tys. stron na miesiąc
 • szybki interfejs USB i obsługa sieci
 • cena detaliczna brutto: 1849 złotych

Epson B-300

 • Do 37 str./min. w trybie roboczym i do 33 str./min. w trybie zwykłym
 • Zerowy czas nagrzewania; czas wydruku pierwszej strony (FPOT) – poniżej 3 s
 • Do 3 tys. stron z pojemnika na czarny atrament i do 3,5 tys. stron z pojemników na kolorowy atrament
 • 2 źródła papieru; pojemność do 650 arkuszy papieru
 • Niezawodność: do 10 tys. stron na miesiąc
 • szybki interfejs USB
 • cena detaliczna brutto: 1049 złotych

Torsten Gustaffson

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Kobis
Epson bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Szczególnie popularne są ich produkty oznaczone symbolem ITS czyli drukarki z systemem samodzielnego uzupełniania tuszu, jest to na pewno bardzo ciekawa alternatywa dla domowych użytkowników oraz użytkowników w małych firmach. Koszt druku spada, a same drukarki przez 2-3 lata w zasadzie Epson bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Szczególnie popularne są ich produkty oznaczone symbolem ITS czyli drukarki z systemem samodzielnego uzupełniania tuszu, jest to na pewno bardzo ciekawa alternatywa dla domowych użytkowników oraz użytkowników w małych firmach. Koszt druku spada, a same drukarki przez 2-3 lata w zasadzie nie powinny sprawiać żadnych problemów są "odchudzone" więc nie ma co się w nich psuć. Dodatkowo do końca paź można przedłużyć bezpłatnie gwarancje - www.epson.pl/gwarancjanadrukarki świetna opcja.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki