Niższa rentowność Auto Partnera w II kw.'19 jest przejściowa

2019-09-11 17:16
publikacja
2019-09-11 17:16
fot. MAREK WISNIEWSKI / PULS BIZNESU / FORUM

Niższa rentowność Auto Partnera w drugim kwartale 2019 roku jest przejściowa, wyższe koszty związane są m.in z rozbudową sieci sprzedaży grupy i pozyskiwaniem nowych rynków – poinformował PAP Biznes członek zarządu spółki Piotr Janta.

"W drugim kwartale 2019 roku przy bardzo dobrej sprzedaży i dynamicznym rozwoju spółki przejściowo zanotowaliśmy słabsze poziomy zyskowności. Wyższe koszty związane z rozbudową sieci sprzedaży, pozyskiwaniem nowych rynków oraz presja płacowa to kluczowe czynniki, które wpłynęły na niższą rentowność" - powiedział Janta.

"Inwestujemy w rozwój, bo widzimy ogromne perspektywy zarówno na rodzimym rynku jak i za granicą. Sytuacja rynkowa sprzyja branży dystrybucji części samochodowych i w pełni wykorzystujemy możliwości, które nam daje. Chcemy rozwijać się poprzez dalszą dywersyfikację ofertę i ekspansję na nowe rynki " - dodał.

We wtorek po sesji grupa podała szacunkowe dane za drugi kwartał 2019 roku. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 29,49 proc. do 392,9 mln zł, zysk brutto na sprzedaży wzrósł o 22,26 proc. do 96,3 mln zł, zysk z działalności operacyjnej spadł o 13,24 proc. do 19,2 mln zł, a zysk netto zmniejszył się o 23,82 proc. do 13,5 mln zł.

Autro Partner podał, że na wyniki wpływ miała niższa przejściowo marża brutto w maju i czerwcu br. związana z działaniami spółki w celu pozyskania nowych rynków , wyższe koszty wynagrodzeń, wyższe koszty logistyki związane z otwarciami nowych filii oraz nowych kierunków eksportowych, jak również wzrost stawek na rynku transportowym oraz konieczność utworzenia rezerwy w wysokości 630 tys. zł. w związku z ryzykiem niewypłacalności odbiorcy.

O godzinie 13.10 kurs akcji Auto Partner spada na GPW o 13,13 proc. do 4,3 zł.

Dystrybutor części samochodowych działa w Polsce oraz eksportuje do kilkunastu krajów. Najważniejsze kierunki eksportu to: Czechy, Słowacja, Austria, Łotwa, Ukraina, Austria, Niemcy i Węgry. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki