Niewybuch na budowie metra w Warszawie. Ewakuowano około tysiąca osób

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z budowy metra na Bródnie. Nie ma już utrudnień komunikacyjnych, a ewakuowani wrócili do swoich domów. Prace na budowie wznowiono - poinformował w środę Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy metra na Bródnie.

Niewybuch znaleziono w środę rano na budowie metra. Podczas działań saperów, policji i straży pożarnej, ewakuowano pracowników budowy, uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, lokatorów trzech bloków i pracowników centrum usługowego. W sumie było to ok. tysiąc osób.

(fot. Jacek Zych / FORUM)

Jak podał PAP Sawicki, po południu niewybuch został wywieziony przez saperów w bezpieczne miejsce. Mieszkańcy, którzy byli ewakuowani, wrócili do swoich domów. Pracownicy wznowili budowę.

Ewakuacja dotyczyła "znajdującej się nieopodal szkoły podstawowej, trzech budynków mieszkalnych oraz centrum usługowego" - powiedziała PAP podkom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Dodała, że są to budynki zlokalizowane najbliżej miejsca, gdzie odnaleziono niewybuch.

Jak informowała wcześniej policjantka, pocisk lotniczy - najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej - ma 30 cm średnicy i 60 cm długości. W środę około godz. 10 natrafił na niego operator koparki na budowie metra przy ul. Bazyliańskiej 7. Części tego pocisku znalazły się łyżce koparki. "Na miejsce przyjechali saperzy, którzy cały czas pracują na miejscu" - przekazała podkom. Paulina Onyszko.

Jak z kolei poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z zablokowanym przejazdem w okolicy skrzyżowania Rembielińska - Kondratowicza, tramwaje linii 1 i 41 jadące w kierunku Annopolu i Żerania Wschodniego kursują zmienioną trasą: ul. Starzyńskiego przez Rondo Żaba, 11 Listopada, Targową, Ratuszową, Jagiellońską, Rondo Starzyńskiego.

Natomiast tramwaje linii 3, 4, 25 jadące w kierunku Annopolu i Żerania Wschodniego kursują trasą: Targowa, Ratuszowa, Jagiellońska, Starzyńskiego, Rondo Żaba, 11 Listopada do przystanku Bródnowska 01.

Kursuje również zastępcza linia autobusowa Z w obu kierunkach na trasie: Rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – Odlewnicza – Annopol – Żerań Wschodni.

(Metro Warszawskie)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ jann/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne