REKLAMA

Niejasne finanse ugrupowania Grzegorza Brauna

2022-08-06 08:00
publikacja
2022-08-06 08:00
Niejasne finanse ugrupowania Grzegorza Brauna
Niejasne finanse ugrupowania Grzegorza Brauna
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Partia posła posądzanego o prorosyjskie poglądy posiadała kilkadziesiąt kont w bankach i nie było pewności, kto wpłacał jej pieniądze - ustaliła "Rzeczpospolita".

"Konfederacja Korony Polskiej miała w 2020 roku aż 43 rachunki bankowe. Jakie wykonywano na nich operacje? W większości nie wiadomo – to jedno z ustaleń kontroli finansów tej partii przez Państwową Komisję Wyborczą" - czytamy w "Rz".

Jak przypomina gazeta, partię zarejestrował Grzegorz Braun na początku 2020 r., a sprawozdanie finansowe za ten rok złożyła ona jak wszystkie inne ugrupowania. Jednak 1 sierpnia zostało ono odrzucone przez PKW.

"Z uchwały wynikają wątpliwości komisji co do finansów partii. Np. zdaniem PKW sprawozdanie partii głosiło, że ma ona tylko jedno konto, a nie 43, jak wyszło na jaw w czasie kontroli. Do czego służyły, nie udało się ustalić, bo – jak pisze PKW – +partia przesłała historie operacji wyłącznie czterech jej rachunków bankowych, a w przypadku pozostałych 39 jedynie potwierdzenie sald na koniec 2020 r.+" - pisze "Rz".

Kolejne wątpliwości - jak podaje dziennik - dotyczą wpłat od osób fizycznych, które były głównym źródłem dochodów partii w 2020 roku.

"Ugrupowanie miało też m.in. zapomnieć wykazać przyjęcia wartości niepieniężnych, np. użyczenia lokalu" - wylicza dziennik.

Skarbniczka partii Kamila Jezierska wyjaśniła "Rz", że KKP miała w 2020 r. 43 konta bankowe, w tym jedno podstawowe, jedno konto VAT i 41 rachunków pomocniczych, które miały służyć do ewidencjonowania przychodów i wydatków związanych z aktywnością partii w danym okręgu. "Większość z tych rachunków nie była wykorzystana w 2020 r. ze względu na brak aktywności w okręgach im przypisanych. Takie też wyjaśnienie zostało złożone w PKW" - dodała. Jak przekazała Jezierska dziennikowi, obecnie partia ma dwa konta.

szz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (95)

dodaj komentarz
elektronek
No tak, doczepili się Brauna, bo za bardzo przeszkadza formacji okrągłego stoliku. Oczywiście o kwotach tych niewyobrażalnych machinacji nie ma mowy. Pewnie konta były do wpłat od zwykłych ludzi, bo tak właśnie konfa głównie była sponsorowana, bo od rządu na wybory przelew dostali po wyborach. Kwoty pewnie po kilka zł, ale nie wiadomo No tak, doczepili się Brauna, bo za bardzo przeszkadza formacji okrągłego stoliku. Oczywiście o kwotach tych niewyobrażalnych machinacji nie ma mowy. Pewnie konta były do wpłat od zwykłych ludzi, bo tak właśnie konfa głównie była sponsorowana, bo od rządu na wybory przelew dostali po wyborach. Kwoty pewnie po kilka zł, ale nie wiadomo od kogo i to ich wkurzyło. No ale jak pisitwor machinacje robi na setki baniek, to już pkw siedzi cichutko, bo przy okazji kilka zleceń było do nich. Co u nich żadnych nieprawidłowości nie wykryli? Niech sprawdzą konta głównych ryjów tej partii tam to dopiero kombinacje by znaleźli.
aszkenazyjski
Szanowny Moderatorze,

dlaczego usunięto moje posty, które w żadnym punkcie nie naruszył regulaminu.

W jednym napisałem ,ze Braun to jeden z odważniejszych i inteligentniejszych posłów ,
który nie chowa się za cywilami , nigdy ni tańczył w rajtuzach jak banderowski komik.
Źródło; Amnesty International , to do zasłaniania
Szanowny Moderatorze,

dlaczego usunięto moje posty, które w żadnym punkcie nie naruszył regulaminu.

W jednym napisałem ,ze Braun to jeden z odważniejszych i inteligentniejszych posłów ,
który nie chowa się za cywilami , nigdy ni tańczył w rajtuzach jak banderowski komik.
Źródło; Amnesty International , to do zasłaniania się cywilami.

W drogim poście napisałem, niejakiemu ukr trollowi , ze w Petersburgu nie ma prezydenta
tylko mer.

W żadnym wypadku wykazane nie naruszają polskiego prawa.

Z drugiej strony tolerujecie wpisy o jakiś Rzymianinach, Góralach, ruskich onucach.

Należy wskazać , ze żaden portal w myśl prawa prasowego nie może być strona w dyskusji.
jaszczura
ty ruski troll powinien dawno dostać bana
aszkenazyjski odpowiada jaszczura
Banderowcu,po polsku odmieniamy przez przypadki, wiec nie ty ruski troll,
tylko ty ruski trolu.

Kości Polaków zbierać na Wołyń, prymitywny chachle.
andregru
Mnie jako podatnika bardziej interesują dotacje jakie rozdaje Gliński " Instytut Witolda Pileckiego otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 155 milionów złotych dotacji - ujawnił portal OKO.press - z czego 120 mln instytut na zakup zabytkowego kompleksu hotelowego w Szwajcarii. Prawie 30 milionów z kolei Mnie jako podatnika bardziej interesują dotacje jakie rozdaje Gliński " Instytut Witolda Pileckiego otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 155 milionów złotych dotacji - ujawnił portal OKO.press - z czego 120 mln instytut na zakup zabytkowego kompleksu hotelowego w Szwajcarii. Prawie 30 milionów z kolei przeznaczono na remont warszawskiej siedziby placówki."
jaszczura
Wania, opcja "na zatroskanego Polaka" powoli się zużywa.
jaszczura
Czy moderacja widzi, co dziś stało z forum i że Petersburg zdobył na nim przewagę.
aszkenazyjski
Banderowska Jaszczura ciagle na dyżurze. Wpelznij pod kamień bo tylko
siejesz defedyzm, nic merytorycznego.
jaszczura odpowiada aszkenazyjski
ruski bot potwierdził
mark2050
Nie powinno atakować się prawdziwych Polaków. Tylko oni są przeciwko okradaniu nas przez rząd i ukrów.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki