REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Niegroźny pożar w rafinerii w Możejkach

2008-11-07 12:27
publikacja
2008-11-07 12:27
7.11.Wilno (PAP/BNS) - W rafinerii w Możejkach na Litwie doszło w piątek przed południem do niegroźnego pożaru - poinformowała agencja BNS.

Strażacy poinformowali, że pożar wybuchł około godziny 11.00, po tym jak doszło do wycieku i zapalenia się produktów naftowych na stacji pomp, na powierzchni ok. 40 metrów kwadratowych.

Na miejsce pożaru przybyło po kilku minutach pięć jednostek straży pożarnej. Ogień stłumiono po 20 minutach.

Właścicielem rafinerii w Możejkach od grudnia 2006 roku jest polski koncern naftowy PKN Orlen.

Jak powiedział PAP rzecznik PKN Orlen Dawid Piekarz, rafineria pracuje już normalnie. Dodał, iż w pożarze dwie osoby doznały niegroźnych obrażeń.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Możejek Jacek Komar, "powodem pożaru był zapłon pompy w przepompowni w jednej z instalacji".

Jak zaznaczył Komar, "straty są jeszcze szacowane, ale zapewne nie będą znaczne, pożar nie będzie miał wpływu na produkcję rafinerii". (PAP)

jo/ mb/ ask/ aki/ drag/ mow/

Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: pknorlen

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki