Najtańsze pożyczki ratalne na 1500 zł – kwiecień 2018

Promocyjna pożyczka za 0 zł to w ofertach firm pozabankowych nic nowego. Sęk w tym, że w przypadku większości z nich przyznane środki trzeba będzie zwrócić w 30 dni. Sprawdziliśmy, na jakie warunki cenowe mogą liczyć klienci, którzy pierwsze zobowiązanie woleliby rozłożyć na kilka mniejszych płatności.

Aby otrzymać promocyjną pożyczkę w firmie pozabankowej, należy być nowym klientem oraz pamiętać o szybkiej spłacie otrzymanych funduszy. Znalezienie atrakcyjnej oferty z wydłużonym terminem spłaty nie będzie proste – choć nadal jest możliwe. Przeanalizowaliśmy koszty kilkunastu pożyczek ratalnych na 1500 zł na 4 miesiące. Rozłożenie niewielkiego zobowiązania na kilka rat, które nie nadwyrężą dodatkowo domowego budżetu po świętach, może jednak okazać się kosztowne. Wysokość opłat u większości firm sięga nawet 1/3 przyznanej kwoty pożyczki.

Najtańsze pożyczki ratalne na 1500 zł – kwiecień 2018
Najtańsze pożyczki ratalne na 1500 zł – kwiecień 2018 (fot. Roman Lipczyński / FORUM)

Tabela obejmuje firmy pozabankowe, które są skłonne udzielić pożyczki ratalnej nowemu klientowi. Wśród niżej wymienionych nie znalazły się firmy, które nie posiadają w ofercie pożyczki zgodnej z wybranymi do analizy parametrami lub nie pozwalają na dokładną kalkulację jej kosztów przy założeniu dokonywania spłaty pożyczki w równych ratach. Miejsca w zestawieniu determinuje wysokość kosztu całkowitego zadłużenia.

Najtańsze pożyczki ratalne na 1500 zł na 4 miesiące

Na czele zestawienia plasuje się Provident, który jako jedyny spośród udzielających pożyczek na 1500 zł na 4 miesiące nie pobierze od nowego klienta wynagrodzenia. Pożyczka na start spłacana jest w czterech równych ratach wynoszących 375 zł. Jest to jednocześnie oferta z najdłuższym okresem bez żadnych kosztów na rynku.

Najtańsze oferty pozabankowych pożyczek ratalnych na 1500 zł na 4 miesiące dla nowego klienta

Firma

Koszt całkowity pożyczki

Wysokość pierwszej raty miesięcznej

Wysokość raty tygodniowej

Provident

0 zł

375,00 zł

-

Wonga

40,50 zł

385,13 zł

-

LoanMe

375,03 zł

-

117,45 zł*

Incredit

417,27 zł**

375,00 zł**

-

efino

487,00 zł

497,00 zł

-

credissimo

509,53 zł

502,38 zł

-

hapipożyczki

549,00 zł

512,25 zł

-

Rata na plus

553,36 zł

513,34 zł

-

SMS Kredyt

555,86 zł

514,07 zł

-

Zaplo

556,36 zł

514,09 zł

-

SuperGrosz

556,77 zł

514,19 zł

-

*Pożyczka z ratami tygodniowymi, na 17 tygodni, na kwotę 1621,62 zł.

**Obniżony koszt całkowity i pierwsza rata obowiązujące w promocji. Klientowi, który nie spóźni się ze spłatą pierwszej raty, firma udziela rabatu w wysokości kosztów (prowizja i odsetki), które są z nią płatne. Koszt całkowity pożyczki poza promocją – 556,36 zł, wysokość kolejnych rat miesięcznych w promocji oraz pierwszej raty poza promocją – 514,09 zł.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji podawanych na stronach internetowych pożyczkodawców, stan na 11.04.2018 r.

Atrakcyjną ofertę ma również Wonga, która wyceniła koszt pożyczki na wskazaną kwotę oraz okres na niewiele ponad 40 zł, co oznacza, że miesięczne obciążenie związane ze spłatą zadłużenia wynosić będzie trochę ponad 385 zł.

Na kolejnym miejscu zestawienia znalazła się oferta firmy LoanMe, która rozlicza swoich klientów w odstępach tygodniowych. Mimo że firma pozwala wyliczyć koszt pożyczki na taki okres dla kwoty wynoszącej ponad 1600 zł, to warunki cenowe i tak są lepsze od propozycji, które znalazły się poza podium. Całkowity koszt zobowiązania w LoanMe wynosi ponad 375 zł, a tygodniowa płatność około 120 zł.

Wybierając ofertę spośród znajdujących się poza pierwszą trójką, trzeba liczyć się z koniecznością dopłacenia do pożyczki co najmniej 400 zł. Najtańszą propozycją w tym gronie jest pożyczka w Incredit dostępna pod warunkiem terminowej spłaty pierwszej raty. Mniej niż 500 zł liczy sobie także firma efino. Koszt całkowity wśród większości z pozostałych ofert oscyluje już w granicach 550 zł.

Klienci, którzy poszukują innych rozwiązań niż pożyczka ratalna, mogą rozważyć wybór jednej z pojawiających się na rynku odnawialnych linii pożyczkowych, które pozwalają skorzystać z przyznanego limitu w dowolnym momencie. W ich przypadku firma nie wyznacza dokładnej wysokości rat miesięcznych i terminów spłat, choć na wyciągu może pojawić się zapis o koniecznej do spłaty kwocie minimalnej. 1500 zł ze spłatą w okresie czterech miesięcy można zaciągnąć, wybierając m.in. Kartę Trzynastkę lub ofertę firmy Banknot.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 bartek243

Zawsze miałem problem z takimi rozliczeniami, dopóki nie znalazłem PITaxa (www.pitax.pl) :P

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 mateo987

Zanim raz pożyczysz 2 razy sie zastanów. W banku Raiffeisen dostałem kredyt gotówkowy bez odsetek. Ilość rat wybrałem tak żebym bez większych problemów mógł spłacić w terminie.

! Odpowiedz
0 0 ricozez

Jak spada to trzeba wywołać inflację !

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 5 _maciej_

Szczerze szkoda mi ludzi konsumujących poprzez pożyczkę konsumpcyjną. Często wpadają oni w pętle długów, a następnie płacą niewyobrażalne wręcz kwoty za odsetki, monity, komornika. Provident daje te 1500 zł nie dlatego, że jest miłą i pomocną firmą - celem jest prawdopodobny dla części zaciągających pożyczkę poślizg w jej spłacie oraz uzależnienie od niej (spłata jednej pożyczki drugą itp.) Dilerzy narkotykowi również dają pierwszą działkę za darmo na spróbowanie...

Szkoda, że tego typu produkty są prezentowane (reklamowane?) na bankier.pl - długofalowo nikomu specjalnie taka informacja nie pomoże, a wielu może skłonić do wciągnięcia pierwszej działki za darmo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz