Nagranie rozmowy Serafina z szefem ARR nie było nielegalneProkuratura umorzyła śledztwo ws. bezprawnego nagrania rozmowy szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina z ówczesnym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura powiedział IAR, że postępowanie umorzono z powodu braku przestępstwa.

Decyzja prokuratury zapadła trzy tygodnie temu, ale nie jest jeszcze prawomocna, bo Władysław Łukasik złożył zażalenie, które dopiero zostanie rozpatrzone.

Chodzi o ujawnione kilka miesięcy temu przez media taśmy z rozmową szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem o nieprawidłowościach w instytucjach podległych resortowi rolnictwa. Po ujawnieniu nagrania prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające, a CBA skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa m.in. ws. nadzoru Agencji Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami. W efekcie do dymisji podał się minister rolnictwa Marek Sawicki.

Łukasik i Serafin z kolei złożyli zawiadomienie do prokuratury o ujawnieniu nagrania. Łukasik twierdził, że z Serafinem rozmawiał prywatnie. Z kolei Serafin zeznał w śledztwie, że wiedział o nagraniu.

Śledztwo umorzono, bo prokurator doszedł do wniosku, że nie popełniono przestępstwa polegającego na bezprawnym uzyskaniu dostępu do informacji, która nie jest przeznaczona dla danej osoby - czyli bezprawnego nagrania i ujawnienia rozmowy. Zdaniem prokuratury, skoro Serafin wiedział o nagraniu, nie może być mowy o tym przestępstwie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maria Orzechowska-Chodurska/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ar

i co z tego?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil