Na czym polega swoboda leasingu?

Samodzielne zarządzanie umową leasingową, dopasowanie płatności do bieżącej płynności finansowej firmy i elastyczność w spłacie zobowiązań - to główne zalety Leasingu Swobodnego. Nowe rozwiązanie wprowadzone do portfela usług EFL jest istotne dla biznesu zarówno w czasie spowolnienia jak i koniunktury gospodarczej. Propozycja skierowana jest do nowych oraz obecnych klientów korzystających z finansowania leasingiem.

Przełomowe rozwiązanie

Usługa Leasingu Swobodnego pozwala na samodzielne zarządzanie wysokością rat leasingowych w celu dopasowania ich do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca ma możliwość szybkiej reakcji na sytuację na rynku, na którym funkcjonuje. Elastyczna umowa leasingowa zapewnia również bezpieczeństwo na wypadek, gdyby kontrahent spóźnił się z płatnością. Leasing Swobodny jest dodatkowo narzędziem wspierającym rozwój firmy w przypadku, gdy konieczna jest kumulacja środków, np., gdy przedsiębiorca rozpoczyna działalność na nowym rynku lub podpisuje duży kontrakt.

samochód» Użytkowanie auta wykupionego z leasingu

Swobodnie, czyli jak?

W ramach korzystania z usługi Leasingu Swobodnego klient może zmieniać wysokość miesięcznych zobowiązań wynikających z harmonogramu. Podczas każdego roku trwania umowy leasingowej może on dokonać 6 zmian - podwyższając lub obniżając wysokość miesięcznego czynszu. W ramach tych zmian, ma on m.in. możliwość trzykrotnego zmniejszenia raty nawet do kwoty 1 PLN, przy czym nie mogą to być zmiany następujące bezpośrednio po sobie.

Swobodnie, oznacza również wygodnie - w celu zmiany wysokości czynszu nie potrzeba pisać wniosku, ani dzwonić do leasingodawcy. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu i parę chwil spędzonych na portalu Klient EFL. Po kilku minutach mamy dokonane zmiany aż do sześciu najbliższych rat, ale wiemy również jak wpłyną one na dalszy bieg harmonogramu.

Kalkulator leasingowy

kalkulator leasingowy

Dla kogo Leasing Swobodny?

Leasing Swobodny to usługa przeznaczona zarówno dla nowych jak i obecnych Klientów Europejskiego Funduszu Leasingowego. Można z niej skorzystać podpisując umowę leasingu operacyjnego w polskiej walucie, przy zmiennej stopie procentowej oraz o wartości ofertowej nie przekraczającej kwoty 500 tys. PLN. Rozwiązanie to okazuje się korzystne, ponieważ pozwala na dostosowanie płatności do cykliczności i różnic w uzyskiwanych przychodach przedsiębiorstw. Nowy produkt jest przydatny zarówno w okresie recesji gospodarczej kiedy należności spływają wolniej, jak i w czasie koniunktury.

"Uruchomienie nowej usługi leasingowej dla naszych klientów - Leasingu Swobodnego - to kolejny krok w kierunku ułatwienia przedsiębiorcom zarządzania własnym biznesem. Działając na rynku leasingu od 22 lat zdobyliśmy doświadczenie oraz wiedzę na temat zmieniających się potrzeb i oczekiwań mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki temu stale poszerzamy przestrzeń dla przedsiębiorczych, stając się dla nich partnerem w biznesie i oferując szeroki pakiet usług finansowych"-stwierdza Radosław Woźniak, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Na temat leasingu swobodnego powstał również animowany film, który jest dostępny na kanale EFL w serwisie YouTube pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=GTkHyMZgLJo.


/Europejski Fundusz Leasingowy

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rob

Również na tym, że finansowo wychodzi to naprawde korzystnie i dzieki temu młodzi przedsiebiorcy mogą wreszcie bez obaw decydowac sie na własny biznes. Wziąłem juz kilka aut na http://mleasing.pl/ i otworzyłem wypożyczalnie. Nie wiem, jak miałbym to przy swoich finansach zrobić inaczej.

! Odpowiedz
0 0 ~bertil

Na tym, że masz lepsze możliwości na kreatywność. Wziąłem w leasing używane maszyny introligatorskie i kserokopiarkę w mleasing.pl, na 72 miesiące bez pierwszej wpłaty, a oprocentowanie tylko 3,99% i założyłem firmę poligraficzną. Nie wymagali zabezpieczenia, bo tytuł własności banku do maszyn stanowi element zabezpieczenia umowy leasingu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne