Na OLX nie można już kupić "kopciuchów"

OLX wprowadził zmiany dotyczące sprzedaży kotłów, które są następstwem rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów. W związku z czym użytkownicy serwisu obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży kotłów na paliwo stałe.

Od 12 marca 2019 r. obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży kotłów na paliwo stałe, czyli tzw. kopciuchów. Do obrotu są dopuszczane wyłącznie te, które spełniają normy emisyjne oraz wymagania dotyczące sprawności cieplnej - wynika z nowelizacji rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów.

Na OLX nie kupisz już kotłów na paliwo stałe
Na OLX nie kupisz już kotłów na paliwo stałe (fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

W związku z wprowadzeniem nowych zasad, OLX poinformował użytkowników o konieczności dostosowania ogłoszeń dotyczących tego rodzaju kotłów do zmienionych przepisów. Do sprzedaży dopuszczone są wyłącznie kotły akredytowane piątej generacji o mocy nieprzekraczającej 500 kW. Ponadto według nowych przepisów sprzedaż obejmuje tylko kotły ręczne, które emitują nie więcej niż 60 mg pyłów na metr sześcienny i urządzenia automatyczne (z podajnikiem), emitujące maksymalnie 40 mg pyłów na metr sześcienny.

Na OLX czytamy: Zgodnie z postanowieniami Regulaminu serwisu OLX, Użytkownicy zobowiązani są do zamieszczania Ogłoszeń wyłącznie z Towarami, których obrót nie narusza przepisów prawa.

Następstwem nowych zasad jest wprowadzenie zakazu sprzedaży kotłów na biomasę niedrzewną oraz kotłów wytwarzających ciepło wyłącznie do ogrzewania wody użytkowej.

KR

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 areoplan89

Dla mnie olx to jest platforma do pozbywania się psiego lub kociego miotu. Są lepsze i co najważniejsze darmowe serwisy albo takie co mają trochę umiaru w opłatach za swe usługi.Tutaj to jest żerowanie na ludziach, byle jakie ogłoszenie 50zł. Szkoda czasu na nich

! Odpowiedz
5 38 adaminwest

OLX to zaraz bedzie drugie Allegro czyli oplata na oplacie.
Trzeba sie kierowac do alternatyw zeby znowu nie bylo monopolu. Proponuje dwa najwieksze serwisy czyli arena.pl sprzedajemy.pl i do automatycznego ogarniecia saltando.pl

! Odpowiedz
0 19 xxx_jdsfhsgfhjghjgh

racja, tak będzie, ale ale... czego się spodziewałeś? Przecież to oczywiste, że aby zaistnieć na rynku trzeba ogłoszenia publikować za darmo. Jak się zdobędzie pewną pozycje, to się zacznie pobierać opłaty.
Inne serwisy pewnie skończą tak samo, historia kołem się toczy a nikt nie będzie pracować za darmo. Inwestor chce zarobić a nie dostarczać darmowe usługi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne