REKLAMA

Na 20 ministrów holenderskich przypadają 42 domy. Minister rolnictwa ma ich siedem

2022-01-18 13:19
publikacja
2022-01-18 13:19
Na 20 ministrów holenderskich przypadają 42 domy. Minister rolnictwa ma ich siedem
Na 20 ministrów holenderskich przypadają 42 domy. Minister rolnictwa ma ich siedem
fot. S-F / / Shutterstock

Dwudziestu ministrów nowego rządu Holandii posiada w sumie 42 domy - informuje portal RTL Nieuws. Najwięcej, bo aż siedem nieruchomości, należy do ministra rolnictwa. Prasa przypomina tymczasem, że dużym problemem w kraju jest niedobór lokali mieszkaniowych.

„Członkowie nowego rządu nie muszą się obawiać, że zostaną bezdomni” – pisze portal informując, że 11 z 20 ministrów nowego gabinetu premiera Marka Ruttego ma więcej niż jeden dom.

Henk Staghouwer, szef resortu rolnictwa, może pochwalić się aż siedmioma domami. Minister ds. gospodarczych Micky Adriaansens ma ich cztery, a Liesje Schreinemacher odpowiedzialna za handel zagraniczny - trzy.

Szefowa resortu finansów Sigrid Kaag ma także drugą nieruchomość, w Szwajcarii. Jej partyjna koleżanka, kierująca ministerstwem obrony Kajsa Ollongren, ma dom wakacyjny w Szwecji.

„Dziwne, że ponad połowa gabinetu, który musi uporać się z brakiem mieszkań w Holandii, składa się z właścicieli domów na wynajem lub ludzi, którzy zostawiają drugi dom pusty przez większą część roku” – komentuje we wtorek dziennik „De Volkskrant”.

W Holandii istnieje dotkliwy niedobór 330 tys. domów - przypomina gazeta. Jak dodaje, problem ten dałoby się rozwiązać, gdyby zakazano posiadania więcej niż jednego domu lub wysoko opodatkowano wszystkie "nadprogramowe" nieruchomości.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
dididif
Nie muszę zgadywać, minister rolnictwa to komuch, morda od ucha do ucha o karaniu więzieniem za brak podpaski na buzi. Oczywiście to nie przeszkadza w byciu normalnym w normalnym życiu.
demeryt_69
Ichni minister rolnictwa, Henk Staghouwer, to przedsiębiorca-piekarz i samorządowiec, działacz Unii Chrześcijańskiej (CU) oraz 100-procentowy 'góral' :)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-18/holandia-na-20-ministrow-przypadaja-42-domy-minister-rolnictwa-ma-ich-siedem/demeryt_69
Czy można się tu czemuś dziwić? Na ponad 5-krotnie mniejszym terytorium niż Polska żyje niemal 18 mln ludzi z czego 5% czyli 900 tys. to Turcy i Marokany. Sporo ludzi zamieszkuje dawne centra handlowe - fajnie tam mają :)

demeryt_69
W tej nacji handlarzy oficjalnymi językami poza flamandzkim i angielskim są papiamento (Aruba, Curaçao), sinti oraz jidisz.

demeryt_69
Teoria Adamowitza w pełnej krasie :)

PS. Ciekawe który z nich ma najwięcej kont bankowych?

janoz_lobolotorant
na podstawie moich badań wynika, że wysokość ilorazu IQ jest wprost proporcjonalna do wartości posiadanych nieruchomości
ryszard-taryfiarz
holenderskiej lewej stronie ulały się pomysły uszami
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki