REKLAMA

Muller: Rozmawiamy o większej obecności wojsk NATO w Polsce

2022-05-19 20:04
publikacja
2022-05-19 20:04
Muller: Rozmawiamy o większej obecności wojsk NATO w Polsce
Muller: Rozmawiamy o większej obecności wojsk NATO w Polsce
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Rozmawiamy o zwiększeniu jeszcze obecności wojsk sojuszniczych na terenie Polski i o dodatkowym uzbrojeniu dla polskiej armii w związku z przekazaniem części naszego uzbrojenia Ukrainie - powiedział w czwartek w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany w czwartek w Polsat News o deklarację premiera Mateusza Morawieckiego, że jeśli Finlandia lub Szwecja zostaną zaatakowane zanim przystąpią do NATO, Polska przyjdzie im z pomocą.

"To jest deklaracja, która przede wszystkim gwarantuje solidarną odpowiedź obszaru europejskiego, pamiętajmy, że Finlandia i Szwecja są w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o potencjalny atak Rosji na te kraje" - wyjaśnił rzecznik.

Nie chciał powiedzieć, na czym szczegółowo taka pomoc miałaby polegać. "Wszystko zależy od tego, na czym polegałby taki konflikt, miejmy nadzieję, że go nie będzie" - zaznaczył.

"Tak samo jak Ukraina nie jest członkiem NATO, a mimo wszystko pomagamy Ukrainie poprzez dostawy, chociażby broni, by Ukraina mogła bronić całej Europy przed Rosją, tak samo jesteśmy gotowi, by ewentualnie Finlandii i Szwecji pomóc, ale mam nadzieję, to nie będzie konieczne" - podkreślił Müller.

Rzecznik rządu został też zapytany, czy zachód zagwarantował nam uzupełnienie braków w uzbrojeniu, po tym, jak przekazaliśmy Ukrainie m.in. 200 czołgów i wiele karabinków Grot.

"Pamiętajmy o tym, że Amerykanie już wcześniej pojawili się na terenie Polski i dzięki temu, że jest ponad 10 tysięcy żołnierzy amerykańskich takie decyzje mogliśmy podjąć. Ale faktycznie rozmawiamy w tej chwili, na razie szczegółów nie mogę zdradzać, o dodatkowym uzbrojeniu lub zwiększonej obecności wojsk sojuszniczych na terenie Polski" - powiedział rzecznik rządu. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
zimbergaj
PIS nieistotny komprador
Afganistan 2.0
Jankesi mistrzowie swiata w ucieczkach z pól boju :)
Padniety, krótko hegemon, nie wygrali zadnej wojny od 65 lat

PIS sie ludzi, ze Johnny i Hans beda umierac za Pcim i Ryki
-wernyhora-
Zimbergaj = Moravitz = Ajwaj. Moderator działaj. To ruski troll z farmy z Petersburga, który non stop zakłada nowe konta.
jaszczura odpowiada -wernyhora-
jak widać ma to gdzieś i to bardzo mnie zniechęca do portalu

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki