REKLAMA

Morawiecki: Nie planujemy podwyżek podatku VAT do 25 proc.

2022-07-02 07:46
publikacja
2022-07-02 07:46
Morawiecki: Nie planujemy podwyżek podatku VAT do 25 proc.
Morawiecki: Nie planujemy podwyżek podatku VAT do 25 proc.
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Nie planujemy żadnych podwyżek podatku VAT. Wypowiedź pana Belki jest najlepszym podsumowaniem balcerowiczowskiej polityki, którą od lat uprawia neoliberalny establishment – powiedział w opublikowanej w sobotę rozmowie z polskatimes.pl premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę na stronach polskatimes.pl opublikowany został fragment wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim. Premier został zapytany o wypowiedź Marka Belki, eurodeputowanego z Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. Belka powiedział, że trzeba będzie podnieć podatek VAT do europejskiego maksimum, czyli do 25 proc.

„Nie planujemy żadnych podwyżek. Wypowiedź pana Belki jest najlepszym podsumowaniem balcerowiczowskiej polityki, którą od lat uprawia neoliberalny establishment. Dla nich metodą na walkę z kryzysem jest przenieść go na barki zwykłych ludzi. My natomiast od samego początku tworzymy strategię właśnie mając na uwadze bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie opublikowanej na polskatimes.pl.

Premier przypomniał o wprowadzonych przez rząd tarczach: antykryzysowej, antyinflacyjnej i antyputinowskiej, w tym o obniżce VAT na produkty spożywcze, obniżka podatków na paliwo, prąd i gaz oraz o wprowadzonej od 1 lipca obniżce PIT z 17 do 12 proc.

Na pytanie, czy premier nie obawia się przegranej w wyborach przez inflację, Morawiecki przyznał, że obecnie „największym wyzwaniem, obok wojny na Ukrainie, jest związana z nią inflacja, czyli putinflacja”. „Nasze działania z jednej strony idą w kierunku osłony tych, którzy są najbardziej potrzebujący, najmniej zamożni, a z drugiej strony – są to działania interwencyjne, jak na rynku nawozów, na rynku węgla, na rynku kredytów hipotecznych czy na rynku paliw. Trzecim obszarem są działania inwestycyjne. Inwestujemy w przyszłość i z tego również powodu są potrzebne środki unijne. To są działania antyinflacyjne, które chronią portfele Polaków i jednocześnie bronią Polski przed recesją” – stwierdził Morawiecki.

Całość rozmowy z premierem Mateuszem Morawiecki m ma ukazać się w poniedziałek. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (57)

dodaj komentarz
wibor3m
Planują 30%, więc choć raz nie kłamie ;-)
grzegorzkubik
Polityka Balcerowicza doprowadziła do wielkiej upadłości polskiego przemysłu i 20% bezrobocia. Politycy po 1989 roku zaorali Polskę a PIS próbuje naprawić wszystko. W 7 lat cudów nie zrobią ale dziś jest lepiej.
anty12
Grzesiu, kartofel powiedział że za 5 lat dogoniły Niemcy. Minęło 7, polin w ruinę. I to nie jest wina Tuska. Czeskie się spodziewałeś jak dziadzio myśli że euro po 3 Ziko.
anty12
Wtedy Balcerowicz dziś Tusk a jarus wprowadza kartki na węgiel hahhahah
andybrandy
Morawiecki nie przeniesie obciążeń na barki zywkłych ludzi. On przeniesie to na barki jedynie dla tych niezwykłych.
samsza
Okres planowania już zakończyliście ?, patrz pan jacy szybcy!
anty12
Tu bezczelny złodzieju z banku, pójdziesz siedzieć. Siedzisz i zresz za moje. Siedzisz i kombinujesz jak przemycić nowe podatki w KPO. W tym grajdołek zostanie tylko emeryt i nierób. Podwyższają podatki o 100% co miesiąc, do oporu. Bez ceregieli.
bgiem
Ba, nawet nie planują obniżać od 7 lat tego 23% co Tusk wprowadził, wolą odczekać i podnieść od razu na 29% w całym Ukropolu.

inwestor.pl
Czy Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji?

Zielony - TAK
Czerwony - NIE

(SONDA WYCZERPANEGO INFLACJĄ SUWERENA)
elon_tusk
24.99 nam w zupełności wystarczy...

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki