REKLAMA
RPP

Mirbud ocenia, że marże grupy w II połowie '23 mogą wzrosnąć

2022-11-30 14:00
publikacja
2022-11-30 14:00

Mirbud ocenia, że marże grupy w najbliższym czasie zostaną utrzymane, a nawet mogą wzrosnąć w drugiej połowie 2023 roku - poinformowali podczas środowej konferencji przedstawiciele spółki. Grupa chce utrzymywać wartość portfela zamówień na poziomie powyżej 5 mld zł, widzi szanse na rozwój w PPP i budownictwie na potrzeby obronności kraju.

Mirbud ocenia, że marże grupy w II połowie '23 mogą wzrosnąć
Mirbud ocenia, że marże grupy w II połowie '23 mogą wzrosnąć
/ Mirbud

"Jeśli chodzi o przyszłość to potwierdzamy, że koniunktura nam sprzyja - sprzyja wszystkim tym spółkom budowlanym, które są zakontraktowane po w miarę rozsądnych cenach i mają waloryzację w umowach i czekają tak naprawdę na to aż rynek się wystudzi, jakaś część materiałów jeszcze stanieje, a podwykonawcy będą bardziej dostępni" - powiedział podczas konferencji Paweł Korzeniowski, dyrektor finansowy i członek zarządu Mirbudu.

"Wtedy te marże - które nie są takie niskie, są całkiem przyzwoite w Mirbudzie - zostaną utrzymane, a wręcz z takim wskazaniem, że w drugiej połowie przyszłego roku mogą zacząć nam rosnąć" - dodał.

Skonsolidowane przychody Mirbudu wyniosły po trzech kwartałach 2022 roku 2.302,9 mln zł wobec 1.647,2 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 127,4 mln zł wobec 126,6 mln zł przed rokiem, a zysk netto ukształtował się na poziomie 87,7 mln zł wobec 92,4 mln zł rok wcześniej.

Marża operacyjna Mirbudu spadła po trzech kwartałach do 5,5 proc. z 7,7 proc. przed rokiem. Marża zysku netto wyniosła w tym czasie 3,8 proc. wobec 5,6 proc. rok wcześniej.

Spółka podała, że jej portfel zamówień na koniec września 2022 roku wynosił około 5,25 mld zł. Portfel obejmuje kontrakty na lata 2022-2025.

"Systematycznie rozbudowujemy nasz portfel zamówień i kluczowe dla nas jest to, aby wartość tego portfela była powyżej poziomu 5 mld zł w każdym okresie. W tym momencie jest to 5,25 mld zł i większość z tego portfela przypada na budownictwo drogowe - tj. 75 proc. Budynki użytku publicznego to 12 proc., budynki produkcyjno-magazynowe 11 proc., a budynki mieszkalne to 2 proc." - powiedział Paweł Bruger, rzecznik prasowy Mirbudu.

"Podpisaliśmy pierwszą umowę w Partnerstwie Publiczno-Prywatnych z gminą Wałcz. To jest kawałek biznesu, w którym w przyszłości widzimy szansę zaistnieć i zwiększać przychody. Drugi taki kawałek biznesu, w którym widzimy szansę i coraz bardziej istniejemy to budowy w ramach szeroko rozumianej obronności naszego kraju" - dodał. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki