REKLAMA

Ministerstwo wydało 49 mln na portal dla bezdomnych

2014-03-24 22:53
publikacja
2014-03-24 22:53

Ministerstwo pracy wydało 49 milionów złotych na portal dla bezdomnych i innych osób potrzebujących pomocy. Tymczasem popularność serwisu jest praktycznie zerowa.


Źródło: Thinkstock

W ciągu miesiąca za pośrednictwem działającej od grudnia [email protected] przesłano jedynie kilkadziesiąt wniosków - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Powód? Mało który bezdomny ma dostęp do internetu, profil w serwisie ePUAP lub podpis elektroniczny.


»Bezrobocie nareszcie spada

Poseł Twojego Ruchu Wincenty Elsner komentuje, że portal powstał wyłącznie po to, by sięgnąć po środki unijne. Jak nieoficjalnie dowiedział się "DGP", faktura za najnowszy model iPada dla ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza opiewa na kilka tysięcy złotych.


»Kondycja banków na przykładzie wrocławskiego kloszarda


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kd/dabr
Źródło:IAR
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (69)

dodaj komentarz
~mgławica
po co stare treści ? I nieważne dzisiaj? Niech za to odpowie rząd PO

(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Śliski_Władzio
Ale konkretnie facet ... o co ci chodzi ... Mam wrażenie że bałbym się na twoim miejscu przed tym ruchaniem ... Większość tępych Polaczków napewno nie zrobi sobie lewatywy ... A wtedy masz jazdę bez trzymanki albo śliżgawkę. I pamiętaj o rozwolnieniu. Ale za pomysł szacun.
~asterix
tak to już jest. Tych środków nie dało by się wydać na wspomniane kontenery i pomoc niepełnosprawnym. Albo portal, albo wcale. Poszły pewnie z jakiegoś projektu UE celowego na cyfryzację.
Tak właśnie są trwonione środki z UE.
Świadczę usługi cateringowe do projektów finansowanych przez UE. Obiad kosztuje 15zł, na fakturze
tak to już jest. Tych środków nie dało by się wydać na wspomniane kontenery i pomoc niepełnosprawnym. Albo portal, albo wcale. Poszły pewnie z jakiegoś projektu UE celowego na cyfryzację.
Tak właśnie są trwonione środki z UE.
Świadczę usługi cateringowe do projektów finansowanych przez UE. Obiad kosztuje 15zł, na fakturze 40zł. Różnica netto do podziału pod stołem. Jeśli ja tego nie zrobie, zrobi ktoś inny. Ja też mam dzieci i muszę dać im jeść.
Tak to wygląda. W skali kraju są to kwoty o których się nawet nie śni.
~ewa
"Fenomenalny pomysł", tylko dla kogo ten portal bo chyba nie dla bezdomnego, który nie ma domu a co dopiero neta ....
~młody
48.5miliona to pieniądze dla kolesi wprowadzone z budżetu.... Takie mamy czasy..... Teraz w tym kraju się kradnie... Kochana prawica
~zdziwiony
Gdzie ty tu widzisz prawice ? Miałeś chyba na myśli lewicę
~gość
Polska składa się właśnie z tak inteligentnych osób, które wolą wydać te 49 mln na bezsensowne rzeczy zamiast wydawać je na szczytne cele jak chociaż by wybudowanie ośrodków dla bezdomnych.Ciekawe czy któryś z tych inteligentnych stworzeń zadał sobie pytanie ile by mógł zrobić dla tych bezdomnych za te 49 mln.
~bezdomny
Ministerstwo wydało dla swoich dając dodatkowe etaty ,premie i diabli wiedzą co jeszcze bo ja bezrobotny z tych 50 mln nie ugryzłem ani kęsa i taka jest ta nasza DEMOKRACJA
~gość
Dla obywateli i przedsiębiorców, brak współpracy systemów informatycznych powodował niewystarczającą dostępność usług świadczonych przez administrację obszaru zabezpieczenia społecznego, niejednolity poziom świadczenia tych usług, wydłużał załatwianie sprawy w urzędzie (między innymi przez konieczność przeprowadzania różnych spraw Dla obywateli i przedsiębiorców, brak współpracy systemów informatycznych powodował niewystarczającą dostępność usług świadczonych przez administrację obszaru zabezpieczenia społecznego, niejednolity poziom świadczenia tych usług, wydłużał załatwianie sprawy w urzędzie (między innymi przez konieczność przeprowadzania różnych spraw w różnych miejscach i w ograniczonych godzinach (czasie funkcjonowania instytucji, które je świadczą)). Aby uzyskać informacje, pobrać i złożyć wnioski oraz uzyskać niezbędne zaświadczenia beneficjenci świadczeń musieli kilkakrotnie odwiedzać różne urzędy tracąc czas i pieniądze.

Mając na uwadze powyższe, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podjęło projekt [email protected], którego założeniem jest:

zintegrowanie systemów działających wewnątrz obszaru zabezpieczenia społecznego jak również przeprowadzenie integracji z innymi systemami nadzorowanymi i utrzymywanymi przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (w szczególności z obszarem praca),
rozszerzenie obecnej funkcjonalności systemów działających w JST,
umożliwienie współpracy i wymiany danych pomiędzy poszczególnymi systemami (dostosowanie systemów w zakresie integralności i interoperacyjności),
udostępnienie i świadczenie usług w Internecie,
wdrożenie obsługi dokumentów elektronicznych w tym możliwości przekazywania zaświadczeń o dochodach w formie elektronicznej pomiędzy organem właściwym a urzędem skarbowym,
zakup terminali mobilnych dla jednostek terenowych do przeprowadzania rodzinnych wywiadów środowiskowych u beneficjentów (bez konieczności przenoszenia danych z formy papierowej na elektroniczną).

Całkowite nakłady inwestycyjne Projektu wyniosą ok. 45 413 816,09 PLN brutto w tym wydatki kwalifikowalne. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oś 7. W 85% wydatków kwalifikowanych, Projekt finansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), a pozostałe 15% mają stanowić środki z budżetu państwa.

Wdrożenie projektu [email protected] rozpoczęło się w 2009 roku i zakończyło w lutym 2014 roku.

Czy jeszcze ktoś czegoś nie rozumie ?

Powiązane: Bieda w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki