Miller: komisja śledcza powinna zbadac działanie OFE

OFE odpowiada za około 300 miliardów długu publicznego - uważa Leszek Miller. Lider SLD chce, by funkcjonowanie OFE prześwietliła komisja śledcza.

Leszek Miller tłumaczył w radiowej Jedynce, że trzeba zbadać, czy środki z OFE mogły służyć do spekulacji giełdowych. Polityk SLD wyjaśnił, że na tych spekulacjach mogły korzystać osoby powiązane z różnymi spółkami. Wystarczyła wiedza, że fundusze mają zainwestować w akcje spółki o niskich notowaniach. Po dwóch lub trzech latach pompowania pieniędzy taka spółka była dużo więcej warta - tłumaczył Leszek Miller. Jego zdaniem, tylko komisja śledcza jest w stanie ustalić, czy ten mechanizm miał miejsce i na jaką skalę mógł być stosowany.

Lider Sojuszu podkreśla, że OFE mają zdecydowanie gorsze wyniki finansowe niż ZUS i zwykłe lokaty bankowe. Były premier popiera jednak pomysł, by obywatele mieli wybór. Jeśli ktoś chce wycofać swoje pieniądze z OFE do ZUS-u powinien mieć taką możliwość.

Podczas dzisiejszego posiedzenia ministrowie zajmą się między innymi raportem dotyczącym funkcjonowania OFE. W ubiegłym tygodniu ministrowie: pracy i finansów przedstawili trzy propozycje zmian w systemie oraz propozycję wypłat emerytur z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Dziś dokument omówi rząd, a następnie zostanie on przekazany do konsultacji społecznych. Dopiero po nich nastąpi ostateczny wybór jednego z trzech wariantów.

PR1/IAR/jp/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Baca

no i zyskałeś Leszek plusa od Bacy, widzę że znasz się na tym lichwiarsko-niewolniczym systemie, więc dostajesz zielone światło od sympatyka PiS, rób swoje bo dobrze kombinujesz, nie POtrzeba nam afer, kręcenia lodów, matactw, wyzysku przez sitwy cwaniaków........ dobrze że obok lewaków jest jeszcze ktoś z Lewicy.

! Odpowiedz
0 0 ~KAPO

70 letni pezetperowski DINOZAUR jeszcze sie wypowiada??
Niemcy wyeliminowali NSDAP nie udzielaja wywiadow
takie rzyczy sie dzieja jedanie w polakolandzie

! Odpowiedz
0 0 ~graham

ten socjslistcyzny s.c komuch ma cos jeszcz edo mowienia niech wypowie sie na temat posdatku od zyskow kapitalowych i oszczenosci ktory jest sk..ski kolezka komuch wprozil belka ! podatkowe gnidy socjlsitcyzne tfu socjsizm komuchy na h..k!!!czerwona banda 4rga!!! zlodizjosw podatkowych! ofe ma dlug bo niepotrzbenie kupuje obligi powinno miec zakaz koesie za duzo biora jestem za tym aby pensje byly poiwazane z wynikami a nie z gory 50tys zl i maja w dupie kase ludzi!!!!!a jak nie ma wynikow to do wyrzucenia po roku!!!

ponadto system zaldzunai sie przy inwetsycji w obligi za to aws czyli dzis po i piz buzki,balcerki winni siedziec i byc roz..i! kupuja kolesiz ofe dlug obywateli za KASA OBYWATELI!!!!!!!!!!!! tworzac podwjny dlug,bo raz ze dajecie imkase to jeszcze placicie odsetki od tej kasy i tak tworzy sie dlug!!!!!!


inwestycje w akcje jak najbardziej wakzane i likwidacja podatku belki komucha ktory odrazy jak nowa prawica przjmie kontrole w panstwie bedzie zgl.y!!!! razmez banda 4rga pokolei komunistcyznych!!!!!a majatki pokonfiskowane calym rodiznkom komunistycznym!

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil