Miller: Za kilka dni będą gotowe listy wyborcze Zjednoczonej Lewicy

Listy wyborcze Zjednoczonej Lewicy są jeszcze konsultowane, ale będą gotowe za kilka dni - poinformował w czwartek szef SLD Leszek Miller w Szczecinie, gdzie dotarły czerwone busy Sojuszu.

Miller powiedział dziennikarzom, że ws. list wyborczych prowadzone są jeszcze konsultacje. "Myślę, że potrzeba jeszcze około siedmiu dni, żeby uzgodnić wszystkie szczegóły, a potem oczywiście zwłaszcza liderzy list powinni rozpocząć intensywną kampanię" - powiedział.

Podjęliśmy decyzję, żeby ubiegać się o mandaty pod postacią koalicyjnego komitetu wyborczego Zjednoczona Lewica - przypomniał Miller.

Szef Sojuszu pytany o komentarz do sondażu GfK Polonia, który daje Zjednoczonej Lewicy 1,1 proc. poparcia powiedział: "Słyszymy, że ten sondaż był wykonany dwa tygodnie temu, a więc jeszcze wtedy, kiedy ważyły się losy, czy my pójdziemy w formule Zjednoczonej Lewicy". Jak dodał, należy go zdyskwalifikować i poczekać na kolejny, który będzie bardziej miarodajny.

"Zdajemy sobie sprawę oczywiście, że wypromowanie nowej nazwy Zjednoczona Lewica nie będzie łatwe. To nakłada na nas obowiązek bardzo intensywnej i skutecznej kampanii wyborczej, ale jesteśmy przekonani, że jesteśmy w stanie to uczynić" - powiedział Miller.

"Mieszkańcy wybrzeża i turyści mówili, że jeśli pójdziemy w postaci Zjednoczonej Lewicy, jeśli to będą listy wyborcze, na której będzie można znaleźć przedstawicieli różnych ugrupowań, to tym chętniej będą na tego rodzaju formułę głosowali" - przekonywał szef SLD.

Czerwone busy z parlamentarzystami SLD po kilku dniach spotkań z mieszkańcami i turystami na zachodniopomorskim wybrzeżu dotarły do stolicy Pomorza Zachodniego. Szefowi Sojuszu towarzyszyli w tej m.in. Wincenty Elsner, Stanisław Wziątek i lokalni politycy SLD.

Zachodniopomorskie jest kolejnym etapem zapoczątkowanej trzy tygodnie temu akcji polityków Sojuszu "Masz dość? Chodź z nami", w ramach której politycy tej partii odwiedzili już m.in. Ciechocinek, Płock, Gdynię, Gdańsk, Władysławowo, Łebę i Piotrków Trybunalski. Politycy SLD na spotkania z mieszkańcami przyjeżdżają czerwonymi busami.

Rada Krajowa SLD podjęła blisko dwa tygodnie temu decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w koalicji Zjednoczona Lewica. Rozmowy o wspólnym starcie lewicy toczyły się pod auspicjami OPZZ. Na początku lipca ugrupowania lewicowe wstępnie porozumiały się co do wspólnego minimum programowego. W rozmowach o wspólnym starcie w wyborach brało udział ponad 30 organizacji - partii i stowarzyszeń. Poza SLD, Zielonymi i Twoim Ruchem były to m.in.: Unia Pracy, Partia Demokratyczna, Wolność i Równość, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza i Polska Partia Pracy. (PAP)

res/ as/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil