Milion złotych finansowania pre IPO dla Eko Export

W wyniku współpracy z Apetonic, spółka Eko Export pozyskała finansowanie w kwocie miliona złotych. W dniu 27 marca 2008 r. Privilege Capital Management, spółka zależna Wrocławskiego Domu Maklerskiego, udzieliła Eko Export z siedzibą w Bielsku Białej, pożyczki z opcją konwersji na akcje. Privilege Capital Management będzie uprawniona do konwersji pożyczki na akcje spółki Eko Export, stanowiące 15,19% udziału w kapitale zakładowym spółki.
- Firma doradcza Apetonic pomogła nam w opracowaniu strategii rozwoju Eko Export, której ważnym elementem jest pozyskanie kapitału dla spółki oraz wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku New Connect. Umowa pożyczki zawarta z Privilege Capital Management jest ważnym kamieniem milowym w realizacji naszej strategii. Dzięki pozyskanym środkom będziemy w stanie zintensyfikować naszą aktywność w Rosji i na Ukrainie – powiedział Jacek Dziedzic, Prezes Zarządu Eko Export.

- Zafascynował nas model biznesu Eko export, polegający na przetwarzaniu odpadów przemysłowych stanowiących skażenie ekologiczne w cenny materiał o unikalnych właściwościach. Mimo, iż dotychczas realizowaliśmy wyłącznie projekty związane z IT i Internetem, z coraz większym zainteresowaniem spoglądamy na spółki działające w takich branżach jak ekologia czy biotechnologia. Cieszymy się, że nasze doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania okazało się cenne dla Eko-export i przyczyniło się do rozwoju biznesu naszego partnera – powiedział Peter Frey, Prezes Zarządu Apetonic.

Apetonic jest firmą doradczą specjalizującą się we wspieraniu przedsięwzięć z obszaru IT, Internetu, telekomunikacji, ekologii i biotechnologii.

Eko Export specjalizuje się w pozyskiwaniu i sprzedaży mikrosfery. Mikrosfera to ziarna szlaki powstające w czasie spalania pyłu węglowego w dużych paleniskach, najczęściej w elektrowniach. Mikrosfera ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach, jako materiał służący do ulepszania różnorodnych produktów w budownictwie (cementy specjalne, zaprawy murarskie), przemyśle samochodowym (kompozyty, opony, części silnika), branży rekreacyjnej (łodzie, deski surfingowe, kajaki), energetyce i technice (płuczki wiertnicze, ramiona śmigieł, powłoki i kompozyty statków kosmicznych), branży tworzyw sztucznych (nylon, polietylen), branży ceramicznej (materiały ogniotrwałe, materiały izolacyjne).

Eko Export / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne