REKLAMA

Merit Invest przejęła 40 proc. PS24, wartość spółki w '23 może wynieść ok. 70 mln zł

2017-05-25 13:54
publikacja
2017-05-25 13:54

Merit Invest, firma doradczo-inwestycyjna notowana na rynku New Connect, kupiła za 300 tys. zł 40 proc. udziałów w spółce PS24 - podała Merit Invest w komunikacie. Zarząd ocenia, że - po wdrożeniu i realizacji strategii do 2023 roku - wartość spółki może wynieść ok. 70 mln zł.

Zarząd Merit Invest i zarząd PS24 zobowiązali się do opracowania i wprowadzenia rozszerzonej strategii rozwoju PS24 do końca trzeciego kwartału 2017.

Główne założenia nowej strategii PS24 zakładają zwiększenie do 2023 roku krajowej sprzedaży rocznej spółki do 85 mln zł, zwiększenie eksportowej sprzedaży rocznej spółki do 100 mln zł, a także zwiększenie udziału sprzedaży e-commerce do 50 proc. w ogólnym udziale sprzedaży krajowej.

Zarządy spółek zakładają również otwarcie co najmniej 5 nowych oddziałów spółki do 2020 roku i nie więcej niż 9 oddziałów do końca 2023 roku.

Grupa ma także nawiązać w 2017 roku "ścisłą współpracę z producentem profesjonalnych lakierów" do podłóg drewnianych, w celu możliwości wejścia spółki PS24 na rynek renowacji zabytków jako generalny wykonawca usług renowacyjnych, montażowych oraz jako dostawca materiałów.

"Segment rynku obiektów zabytkowych jest rynkiem z dużym potencjałem rozwoju w Polsce i krajach ościennych. Producent lakierów o jakim mowa ma tylko w Polsce ponad 45 oddziałów handlowych i wyraził gotowość współpracy z właścicielem marki Parkett Service na zasadzie wyłączności, co otwiera dla spółki nowe kanały sprzedaży i pozyskiwania intratnych zleceń" - napisano w komunikacie.

Główne założenia strategii spółki to także komercjalizacja informatycznego systemu sprzedaży w organizacji wielooddziałowej i zarządzania franszyzą przez franczyzodawcę przez osobny podmiot utworzony z udziałem Merit Invest i PS24, utworzenie działu IT zajmującego się wsparciem działu e-commerce począwszy od 2017 roku oraz pozyskanie partnerów do systemu franczyzowego i rozpoczęcie budowania oddziałów spółki opartych na systemie franczyzowym od 2018 roku.

"Emitent zamierza przeprowadzić rundę dodatkowego finansowania dla spółki PS24 w celu zwiększenia ilości środków obrotowych w spółce na realizację strategii zwiększenia sprzedaży" - napisano w komunikacie.

"Wartość przedsiębiorstwa spółki PS24 lub grupy podmiotów zbudowanej na podstawie aktywów spółki PS24, po pełnym wdrożeniu strategii, o której mowa w niniejszym komunikacie mogłaby osiągnąć 70 mln zł" - ocenił zarząd Merit Invest.

Spółka PS24 zajmuje się sprzedażą krajową i eksportową podłóg drewnianych i drewniano-pochodnych w jakości premium, montowanych wewnątrz i na zewnątrz. Spółka zajmuje się również wykonawstwem podłóg drewnianych dla deweloperów i klientów indywidualnych na zasadzie kompleksowego prowadzenia prac montażowych. PS24 prowadzi sprzedaż poprzez internetowy system do obsługi sprzedaży partnerskiej oraz sprzedaży bezpośredniej, a także w ośmiu oddziałach w Polsce. Spółka rozwija też własny dział logistyki z centrum dystrybucyjnym zlokalizowanym w miejscowości Oblas koło Radomia.

Główną marką PS24 jest Parkett Service, która w roku 2016 wygenerowała przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 10 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności Merit Invest jest wspieranie firm z sektora MSP w pozyskiwaniu środków na rozwój. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki