REKLAMA

Marcin Czyża p.o. prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu

2021-07-22 15:14, akt.2021-07-22 15:45
publikacja
2021-07-22 15:14
aktualizacja
2021-07-22 15:45
Marcin Czyża p.o. prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu
Marcin Czyża p.o. prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu
/ Twitter

Małgorzata Oleszczuk przestała pełnić funkcję prezesa PARP - poinformowała w czwartek Agencja Rozwoju Przemysłu. Obowiązki prezesa będzie pełnił dotychczasowy zastępca prezesa PARP Marcin Czyża.

"Decyzją Wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina z dniem 21 lipca 2021 roku p. Małgorzata Oleszczuk przestała pełnić funkcję Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pełnienie obowiązków Prezesa PARP 22 lipca 2021 r. zostało powierzone zastępcy prezesa, Marcinowi Czyża, do momentu powołania nowego Prezesa" - napisano w przesłanym PAP komunikacie.

Zastępcą prezesa PARP jest Mikołaj Różycki.

Marcin Czyża jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, w tym także na stanowiskach kierowniczych. Ukończył studia na Wirtschaftsuniversität Wien (Vienna University of Economics and Business) na kierunku administracji gospodarczej oraz studia pierwszego stopnia z zakresu prawa gospodarczego na tej samej uczelni. W latach 2019-2020 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej S.A. Reprezentował spółkę i nadzorował jej departamenty, odpowiadał za udzielanie wsparcia także małym i średnim przedsiębiorstwom zarówno z polskim jak i zagranicznym kapitałem lokującym swoje inwestycje w strefie ekonomicznej.

Przez kilka lat z był związany branżą energetyczną, a także branżą finansową w obszarach zielonej energii, redukcji emisji CO2 oraz efektywności energetycznej. W latach 2014-2017 pełnił funkcję Członka Zarządu CEZ-MOL European Power International B.V. (CMEPI BV), spółki joint-venture stworzonej przez czeskiego giganta energetycznego ĆEZ oraz węgierski holding paliwowy MOL w celu budowy elektrociepłowni na terenie Słowacji i Węgier. Równolegle w latach 2015-2017 pracował w ACT Commmodities, gdzie odpowiadał za zawieranie transakcji na rynku emisji CO2, zielonych certyfikatów oraz certyfikatów energetycznych.

ewes/maja/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki