REKLAMA

MDG złożył w styczniu 6.262 wniosków o płatność od ubezpieczycieli, 14,3 proc. mniej mdm

2020-02-11 17:46
publikacja
2020-02-11 17:46

Medi-Lynx Cardiac Monitoring, amerykańska spółka zależna Medicalgorithmics, złożyła w styczniu 2020 roku 6.262 wnioski o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG na terenie USA wobec 7.301 wniosków w grudniu - poinformowała spółka w komunikacie.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

"Dane grudniowe, ze względu na okres świąteczny, w którym pacjenci mniej chętnie poddają się badaniom, odchyliły się od obserwowanego przez nas od sierpnia ub.r. pozytywnego trendu liczby rozpoczynanych sesji monitoringu, co przełożyło się na niższą raportowaną liczbę wniosków o płatność w styczniu br. w przeliczeniu na dzień roboczy w stosunku do grudnia 2019. Sezonowość ma jednak miejsce co roku, z różnym natężeniem w zależności od układu dni wolnych w kalendarzu, więc była przez nas oczekiwana" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Medicalgorithmic, Marek Dziubiński.

"W styczniu bieżącego roku mieliśmy do czynienia z kontynuacją wzrostowego trendu w zakresie liczby rozpoczynanych sesji monitoringu, co znajdzie odzwierciedlenie w liczbie wniosków o płatność w lutym i w kolejnych miesiącach" - dodał. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki