REKLAMA

Łon: Możliwe, że stopy pozostaną na obecnym poziomie przez dłuższy czas

2021-07-26 09:48
publikacja
2021-07-26 09:48
Łon: Możliwe, że stopy pozostaną na obecnym poziomie przez dłuższy czas
Łon: Możliwe, że stopy pozostaną na obecnym poziomie przez dłuższy czas
fot. Krystian Maj / / FORUM

Możliwe, że stopy pozostaną na obecnym poziomie przez dłuższy czas - napisał w artykule dla portalu wGospodarce, członek RPP Eryk Łon.

"Ponadto uważam, że w okresie wychodzenia z kryzysu związanego z epidemią koronawirusa sytuacja jest bardzo specyficzna. Nie wiemy po prostu jeszcze obecnie, czy pojawianie się nowych odmian tego wirusa będzie miało wpływ na aktywność gospodarczą. Występowanie znacznego stopnia niepewności związanej z ryzykiem kontynuacji procesu zarażeń koronawirusem jest czymś absolutnie wyjątkowym w czasach współczesnych i z tego powodu możliwe, że stopy procentowe będą musiały kształtować się na aktualnym, niskim poziomie przez dłuższy czas" - napisał.

"Gdybyśmy zaczęli podnosić stopy procentowe już teraz, mogłoby to nieco zwiększyć oprocentowanie depozytów złotowych, ale wywołując przekonanie, że podwyżka stóp procentowych jest początkiem dłuższego procesu podwyżek, moglibyśmy doprowadzić do pojawienia się przekonania, że nastąpi szybki wzrost kosztów kredytów, w tym mieszkaniowych oraz kosztów obsługi długu publicznego, co mogłoby utrudnić wychodzenie z fazy ochłodzenia gospodarczego" - dodał.

Łon napisał, że dopiero wówczas, gdy będziemy bardzo mocno przekonani, że zagrożenie związane z aktywnością koronawirusa stało się czymś tak nieznaczącym, że będzie można mówić o realnej perspektywie szybkiego zniesienia absolutnie wszystkich obostrzeń, wprowadzonych w związku z trwaniem stanu epidemii, można będzie zastanowić się nad stopniowym powrotem do poziomu stóp procentowych sprzed wybuchu epidemii. (PAP Biznes)

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (24)

dodaj komentarz
czytacz
Wszyscy,którzy mają oszczędności są obecnie okradani przez Państwo i banki.
henk54
Mam nadzieję że ten człowiek dostanie wywalony na kopach przy najbliższej możliwej okazji.
On sobie gwiżdże na Polaków, ich oszczędności, zupełnie nic sobie nie robi z zadań, jakie przed RPP postawiono, traktuje jako zabawkę i wysługuje się Bóg wie komu, ale nie polskiemu narodowi.
jan888
Im dłużej PIS będzie okradał Polaków i rujnował Polskę niskimi stopami, dodrukiem pieniądza i gigantyczną inflacją, tym bardziej sromotna będzie jego porażka w kolejnych wyborach.
jan888
PS. Wg. ostatnich badań, w reakcji na największą w UE inflację, Polacy tną swoje wydatki - to tyle w kwestii "dbania o gospodarkę" przez Glapinskiego i resztę tej neo-bolszewickiej bandy.
1984
Banda przepłacanych dyletantów. To nie są wyzwiska szanowny moderatorze, to tylko stwierdzenie oczywistego faktu!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
antek10
Zostaną i co im zrobicie. Styl rządzenia tak jak w PRL. Dodruk pustego pieniadza
demeryt_69
Gdyby nie te stylowe bryłki, to można by pomyśleć, że to trzeci bliźniak :)

jas2
Więcej takich ludzi i będziemy mieć najwyższy wzrost gospodarczy w świecie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki