REKLAMA

Liderka KOD: Przestańcie gardzić wyborcami PiS

2019-05-29 14:29
publikacja
2019-05-29 14:29

Magdalena Filiks z Zarządu Głównego Komitetu Obrony Demokracji we wpisie na jednym z portali społecznościowych zaapelowała, aby wyborcy opozycji przestali traktować z pogardą ludzi, którzy głosują na PiS. "Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast" - napisała Filiks.

fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

Liderka KOD zwróciła uwagę, że wyborcy opozycji nie znają "zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju to 2000 zł".

"Tak pięknie mówicie o godności, o wykluczonych, o mniejszościach. Słucham od kilku lat tych aktywistów społecznych, tych walczących o prawa kobiet. I mam wrażenie, że to jest jakiś cholerny teatr. Jakby rzeczywiście wcale nie chodziło o człowieka. A gdzie są prawa kobiet, kiedy mówimy o Halinie z czwórką dzieci, dla której 2000 zł to jest właśnie godność, to są właśnie prawa kobiet" - podkreśliła Filiks.

"Jeśli wierzycie, że prawie 50 procent społeczeństwa, to są ludzie, którymi należy dziś gardzić, to każda złotówka na wasze wykształcenie została zmarnowana i lepiej ją było przeznaczyć na ratowanie wolnych krów" - napisała, podkreślając, że jest zdroworozsądkowym liberałem ekonomicznym oraz magistrem ekonomii, który rozumie, że życie na kredyt ma krótkie nogi.

"Bo tu nie o politykę powinno chodzić najpierw, ale o drugiego człowieka. A temu nie zawsze trzeba coś dać, czasem starczy go zwyczajnie wysłuchać i zrozumieć" - zauważyła i dodała, że pierwsze od czego powinna zacząć ta elita, to pojechać do tych ludzi bez kamer i ich zapytać jak się mają, co czują i czego się boją.

"Inaczej będzie kolejnych 5 nieudanych projektów Biedronia wyliczonych na procenty i opartych na teatrze. Moje dzieci jak oglądają jego wystąpienia, to pytają czy to program milionerzy. Bo dzieci mają intuicję i mówią mi mamo, to wszystko ściema, cała ta polityka. Zostaw to. Nie warto. Jeszcze się taka staniesz" - napisała Filiks.

Filiks w swoim apelu zwróciła na problem pogardy, który dotyka wyborców PiS ze strony wyborców opozycji. "Jak Wam nie wstyd śmiać się z emerytów, którzy dostali 1000 zł i poszli zagłosować na PiS. Przecież Ci ludzie żyją na granicy ubóstwa" - przypomniała i jako przykład podała sytuację swojej mamy, która jest sama i ma 1500 zł emerytury, a 800 zł opłat. "Ci ludzie od lat nikogo nie interesują. Chyba, że przed wyborami. Nikt realnie nie rozwiązuje ich problemów" - dodała.

Liderka KOD w swoim wpisie poruszyła również fakt, że wybory opozycji drwili z faktu, że wybory PiS poszli obronić swoją godność do urn. "Drwiliście z tych, którzy poszli obronić swoją godność do urn. Bo się zwyczajnie boją. To nie jest śmieszne, że co 10 osoba nie wie, co znaczy skrót LGBT" - napisała. "Ale to nie powód, by z tych ludzi drwić. Oczywiście, że się boją. To świat ich wartości, którego będą bronić. Im bardziej będziemy ich wyśmiewać, tym bardziej się będą mobilizować" - oceniła. Jak dodała, to dla tych ludzi obcy to intelektualiści i wykształciuchy oderwani od zwykłej ludzkiej wrażliwości. "Nie sztuką jest szydzić, sztuką jest opowiedzieć im tak, żeby rozumieli, o czym do nich mówicie" - zaauważyła Filiks.

Magdalena Filiks przypomniała również, że sama jest prostą dziewczyna ze wsi, a jej babcia chodzi co niedzielę do kościoła. "I ja rozumiem jej ból, kiedy dowiaduje się o pedofilii w kościele. I ona sobie z tym bólem pewnie radzi swoją modlitwą. Ale nigdy nie zrozumie, dlaczego ktoś chciałby zamknąć kościół" - napisała.

"Żadna realna zmiana nie nastąpi bez uszanowania godności człowieka, nawet tego, albo szczególnie tego, który sobie gorzej radzi w życiu i nie poszedł na studia. Nie będzie żadnej rewolucji, będzie ewolucja. I od nas zależy, czy po drodze zostaniemy sami na samotnej wyspie ze swoimi hasłami o demokracji, czy urządzimy tą wyspę tak, żeby ludzie, których nie rozumiemy, też mieli na nie swoje miejsce" - podsumowała swój apel liderka KOD.

nmk/ pko/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (62)

dodaj komentarz
platformers
BRAWO, wreszcie coś mądrego przeczytałem, nawet bardzo, aż mi się wierzyć nie chce, Tyle lat głosowałem na platfusów, - nigdy więcej tego nie zrobię, mieszkam w dużym mieście, nie na wsi, i głosuję na PIS !!! , No ...teraz możecie wylewać żale, a PIS- u już nic nie zatrzyma, brawo. Jak słyszę tylko, że trzeba odsunąć PIS od władzy BRAWO, wreszcie coś mądrego przeczytałem, nawet bardzo, aż mi się wierzyć nie chce, Tyle lat głosowałem na platfusów, - nigdy więcej tego nie zrobię, mieszkam w dużym mieście, nie na wsi, i głosuję na PIS !!! , No ...teraz możecie wylewać żale, a PIS- u już nic nie zatrzyma, brawo. Jak słyszę tylko, że trzeba odsunąć PIS od władzy nie mając programu wyborczego to ręce opadają. Baj baj Platformo Lewactwo i PSL, zbłażniliście się.
jes
Za mało plusów sam sobie powstawiałeś.
antybolszewik
Śmieszni są "wyznafcy", którzy wierzą tylko POPiSowi
talmud
kazdemu nalezy sie szacunek ale nie kazdy powinien miec prawo wyborcze tak samo jak nie kazdy moze byc malarzem poeta czy architektem.......dlatego "narod wybrany" wymyslil tfu "demokracje".....
antybolszewik
Dla ludzi, którzy popierali kiedyś "pompowany skok" Gierka też mam mieć szacunek? Elektorat, który sprzedał się za kiełbasę wyborczą sam nie ma dla siebie szacunku.
pull_up_terrain_ahead
Godność ma każdy człowiek ale na szacunek zasługują przede wszystkim mądrzy.
pull_up_terrain_ahead odpowiada distefano
Od ciebie chyba tak.
henryk44
Szacun.Uważasz się za mądrego?
Tylko czy wiesz co to jest godność?
pull_up_terrain_ahead odpowiada henryk44
Ktoś kto potrafi więcej powinien mieć więcej. Nie powinno się zwalczać bogatych bo przy nich biedni głodni nie będą. Ale nie widzę powodu dlaczego mamy równać wszystkich w dół.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki