REKLAMA

Kurs euro przestał spadać. Waluty pozostają drogie

2022-03-18 09:34
publikacja
2022-03-18 09:34

Prawdopodobnie dobiegła końca pierwsza fala odreagowania na rynku złotego. Po niedawnej zapaści odbicie notowań polskiej waluty zostało wyhamowane. Kurs euro znalazł się poniżej 4,70 zł, co jednak wciąż sygnalizuje daleko posuniętą słabość złotego.

Kurs euro przestał spadać. Waluty pozostają drogie
Kurs euro przestał spadać. Waluty pozostają drogie
fot. Dmytro Furman / / Shutterstock

Dobiega końca trzeci tydzień bardzo wysokiej zmienności na rynku złotego. Po rosyjskiej agresji na Ukrainę kurs euro poszedł w górę z ok. 4,55 zł do rekordowych 5 zł obserwowanych 7 i 8 marca. Później nastąpiło równie dynamiczne odreagowanie, którego lokalne apogeum przypadło na poprzednie dwa dni, gdy kurs EUR/PLN dotarł do linii 4,65 zł.

W piątek o 9:32 kurs euro wynosił 4,6969 zł i był o 2,7 grosza wyższy niż dzień wcześniej. To pierwszy od tygodnia tak silny ruch w górę. Oznacza to także, że polski złoty wciąż pozostaje słabszy niż przed wybuchem wojny na Ukrainie. Pomijając przełom lutego i marca nadal są to najwyższe notowania euro od 13 lat.

Wciąż bardzo mocny pozostaje dolar amerykański, dziś o poranku kwotowany po 4,2468 zł, czyli o przeszło 2,5 grosza wyżej niż dzień wcześniej. Pomijając epizody z marca ’20 i marca ’22 są to jedne z najwyższych notowań dolara od przeszło 21 lat.

Frank szwajcarski był wyceniany na 4,5396 zł, czyli już o 3,7 grosza wyżej niż w czwartek wieczorem. Z wyższymi niż obecnie notowaniami helweckiej waluty mieliśmy do czynienia jedynie przez ostatnie trzy tygodnie.

KK

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
franek_bez_franka2
Waluty do dopiero będą drogie jak ruszy Narodowy Program Wykupu Hrywny.
andregru
Jak rynek usłyszał że NBP będzie skupował hrywny to nie ma się co dziwić że złotówka podrożeje . To są właśnie sygnały Banku centralnego o "umacnianiu" złotówki .
gege01
Wojna jest za naszymi granicami. I niestety nasila się. I wszyscy optymiści, którzy mają zarezerwowane święta w Dubaju czy urlop na Zanzibarze tego nie ogarniają. Ogarnijcie się...
albert99
Stopy rosną powoli to powoli, waluta słaba, będzie napływ kapitału na rynki wschodzące, w tym do Polski, inwestorzy nie przegapią szansy na wykorzystanie 2 czynników: tanich akcji porządnych spółek, w szczególności Allegro i różnic kursowych, które po ustaniu strachu wyjdą na korzyść ludziom lokującym swój kapitał w złotówce w polskich Stopy rosną powoli to powoli, waluta słaba, będzie napływ kapitału na rynki wschodzące, w tym do Polski, inwestorzy nie przegapią szansy na wykorzystanie 2 czynników: tanich akcji porządnych spółek, w szczególności Allegro i różnic kursowych, które po ustaniu strachu wyjdą na korzyść ludziom lokującym swój kapitał w złotówce w polskich akcjach. Ja zainwestowałem w Allegro, co będzie to zobaczymy, ale jestem dobrej myśli, tak tanio dawno nie było, a inwestowanie to nie wyścig, tylko maraton :D
andregru
Giełda to ruletka rządzona przez wielki kapitał a nie wyniki firm .
andybrandy
sprzedadzą Cię na tym allegro dosłownie i w przenośni

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki