Kuczyński: Facebookowy zawał

2018-07-27 10:30
publikacja
2018-07-27 10:30
fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM

To był największy jednodniowy spadek kapitalizacji pojedynczej spółki w historii amerykańskiego rynku giełdowego. Wycena Facebooka skurczyła się w ciągu jednej sesji o 119 mld USD po tym jak kurs akcji zniżkował o 19 proc.

Przyczyną przeceny był raport kwartalny, w którym Facebook obniżył prognozy przychodów. Poprzedni raz tego rzędu spadki widziano wtedy, gdy pękała bańka dot-comowa. Czy czeka nas powtórka z historii? O tym rozmawiamy w cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń rynkowych z głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion Piotrem Kuczyńskim.

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
sel
Czyli wszyscy z dolarami i obligacjami zostaną z niczym...
the_mind_renewed
Nie pisałem wam o tym bo dopiero w ostatnich dniach znalazłem potwierdzenie. Szczęśliwe dni przed nami.!!! FED i reszta Prywatnych centralnych banków razem z ich śmiesznymi Fiat money polegną w najbliższych miesiącach. I oto takie zajadłe walki wewnątrz elit i nagonka na prezydenta Trumpa. Ma być Wprowadzony W USA rządowy Nie pisałem wam o tym bo dopiero w ostatnich dniach znalazłem potwierdzenie. Szczęśliwe dni przed nami.!!! FED i reszta Prywatnych centralnych banków razem z ich śmiesznymi Fiat money polegną w najbliższych miesiącach. I oto takie zajadłe walki wewnątrz elit i nagonka na prezydenta Trumpa. Ma być Wprowadzony W USA rządowy Bank Stanów Zjednoczonych Ameryki północnej z nową walutą kompletnie nie zależną od obecnego papierowego śmiecia, takie wiadomości podaje nam ””Qanon”” to cały system zaszyfrowanych wiadomości.! Europa i reszta świata nie będzie miała wyjścia i tylko to skopiuje.

Proces ten jest obecnie w ostatnim stadium zaawansowania. Czyli finansowe koło historii powstałe w 1913 roku zatacza w tym momencie pełny krąg. Wygląda jak rok 2018 będzie rokiem przełomowym dla świata.
atyp1
Założę się o skormny tysiąc złotych, że nie masz racji.
ajwaj
I tak za drogo-banka
Jak na komunikatorek internetowy jakich tysiace > dywidenda 2016-2019 zero (0)
wzrost wartosci +491 % 5 lat
Do tego szemrana opinia
cyklonb
To nie jedyna taka super strata największa w USA w wykonaniu " facebooka "- największą stratę zanotował Zuckerberg w klasie gdy jeden biznesmen podpuścił drugiego - to było 5 miliardów USD w 2007 rogu gdy były właściciel facebooka Andrzej Bąk zasugerował Zucerbergowi emisję akcji facebooka także w Polsce To nie jedyna taka super strata największa w USA w wykonaniu " facebooka "- największą stratę zanotował Zuckerberg w klasie gdy jeden biznesmen podpuścił drugiego - to było 5 miliardów USD w 2007 rogu gdy były właściciel facebooka Andrzej Bąk zasugerował Zucerbergowi emisję akcji facebooka także w Polsce to dało moralne prawo do wytknięcia błędów w prospekcie emisyjnym Facebooka - Amerykańska Komisja Finansów ukarała Facebooka (Zuckerberga) karą 5 miliardów USD płatne przez 6 lat i zakazem emisji akcji przez lat siedem! Było o tym wielokrotnie w amerykańskiej prasie. Obecne akcje na giełdzie to drugie podejście do wprowadzenia akcji po okresie karencji siedmioletniej.
atx
dlaczego rozmówcy latają w obłokach?
dajcie im cienie pod tyłkami będzie to bardziej przyziemna opinia
pozdro

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki