Książę Karol: Zmiany klimatu przyczyną wojny w Syrii

Książę Karol uważa, że podstawową przyczyną wojny domowej w Syrii, terroryzmu i w konsekwencji kryzysu spowodowanego falą uchodźców są zmiany klimatu, którym świat nie zdołał przeciwdziałać.

(fot. Anadolu AgencyScanpix / FORUM)

W wywiadzie dla telewizji Sky News, który został nagrany przed zamachami w Paryżu z 13 listopada, a zostanie nadany w poniedziałek, brytyjski następca tronu powiedział m.in: "Niektórzy z nas mówili jakieś 20 lat temu, że jeśli nie zajmiemy się tymi kwestiami, będziecie świadkami coraz większych konfliktów powodowanych niewystarczającymi zasobami naturalnymi, coraz większych trudności powodowanych suszą i skumulowanym efektem zmiany klimatu, która oznacza, że ludzie muszą się przemieszczać".

Zdaniem Karola są dowody, że "jednym z głównych powodów tego horroru w Syrii, dziwnym trafem, była susza, która trwała przez pięć czy sześć lat, co oznacza, że ogromna liczba ludzi musiała w końcu opuścić tereny wiejskie i coraz więcej tych ludzi przybywało do miast".

Na pytanie, czy istnieje bezpośredni związek między zmianą klimatu a konfliktami i terroryzmem, Karol odpowiedział, że absolutnie tak.

"Nigdy nie zajmujemy się problemem, leżącym u podłoża, jakim niestety jest to, co wyrządzamy naszemu środowisku" - dodał, a następnie ostrzegł, że czekają nas o wiele większe problemy, jeśli niezwłocznie nie zajmiemy się kwestią zmiany klimatu.

Książę Karol ma w przyszłym tygodniu wygłosić przemówienie na otwarciu szczytu klimatycznego w Paryżu.(PAP)

az/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 ~hm

"Nigdy nie zajmujemy się problemem, leżącym u podłoża, jakim niestety jest to, co wyrządzamy naszemu środowisku"

Z tym jednym na pewno mogę się zgodzić. Konsumpcjonizm, chciwość i nadpopulacja nas zabije prędzej czy później.

! Odpowiedz
2 2 ~Karliput

Książę Karol nie kupił księżnej Karolinie korali koloru koralowego,bo doszedł do wniosku że to szkodliwe dla klimatu.

! Odpowiedz
2 7 ~spostrzegawczy

Bracia fartuszkowi zrobili mu w loży pranie mózgu.

! Odpowiedz
1 2 ~55

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~66

Fakt KAROL OCIPIAŁ

! Odpowiedz
3 2 ~aya0

może nie wszystko w sprawach klimatycznych zależy od człowieka ale to człowiek ma rozum na wszelkie zmiany musimy być jak najlepiej przygotowani zacznijmy od zrozumienia co własciwie sie dzieje na naszej ziemi nie ma innej opcji wszyscy musimy działac na dobro planety

! Odpowiedz
2 5 ~silvio_gesell

Tak, każdemu uchodźcy dać panel słoneczny i niech instaluje na pustyni. Będziemy kupować od nich prąd, a płacić żywnością. Może i naiwny pomysł ale czy ma ktoś lepszy?

! Odpowiedz
1 0 ~Dżejms odpowiada ~silvio_gesell

A przesył? Do Polski? Taniej będzie dać ludziom niech pedałując napędzają dynama.

! Odpowiedz
1 3 ~spostrzegawczy

W takim razie dlaczego koncerny marnuja surowce i energię na produkcję bubli i celowo powtarzają produkty? Jednocześnie finansują organizacje ekoterrorystyczne .

! Odpowiedz
2 8 ~silvio_gesell odpowiada ~Dżejms

Taniej będzie dać im te panele, książę Karol nie będzie zwalał na globalne ocieplenie, uchodźcy będą mieli coś lepszego do roboty u siebie niż wojnę, a my będziemy mieć niezależność energetyczną i mniej terrorystów. Straty przy przesyle to niewielki problem w porównaniu do tego ile problemów to rozwiązuje.

Siłą napędową ludzkości jest wizja, a hamulcem tylko nasz irracjonalny strach, bo jeśli chodzi o środki do życia zupełnie nie musimy się o nic martwić. Mamy aż za dużo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil