REKLAMA

Krynicki Recykling ocenia, że stabilizacja popytu kolorystycznego na szkło będzie możliwa od poł. '21

2020-11-24 15:32
publikacja
2020-11-24 15:32
gpw.pl

Krynicki Recykling nadal obserwuje zwiększony popyt na szkło bezbarwne, kosztem szkła kolorowego – poinformował PAP Biznes prezes Adam Krynicki. Spółka spodziewa się, że zapotrzebowanie kolorystyczne wywołane pandemią nie ustabilizuje się co najmniej do końca pierwszego półrocza 2021 r.

„Obecnie spółka jest w fazie intensywnego kontraktowania sprzedaży kolorowego szkła zarówno w Polsce, jak i w ościennych krajach. W przypadku pozytywnego zamknięcia wszystkich tematów sprzedażowych oczekiwania na kolejne miesiące są bardzo pozytywne. Pozwoliłoby nam to bowiem zwiększyć zarówno wolumen, jak i wartość sprzedaży” – powiedział Krynicki.

W listopadzie zajmująca się recyklingiem szkła spółka poinformowała o zamówieniu o wartości 16,85 mln zł na dostawę stłuczki szkła opakowaniowego do BA Glass Poland, a także o podpisaniu umowy o wartości 16,89 mln zł na dostawę do CP Glass. W obu przypadkach dostawy mają być realizowane w 2021 r.

Prezes pytany, czy obserwowane jest zmniejszenie lub zwiększenie zamówień odpowiedział, że Krynicki Recykling odnotowuje duże zamówienia na szkło bezbarwne, kosztem szkła kolorowego.

„Polskie huty zgłaszają bardzo duży popyt na opakowania ze szkła bezbarwnego kosztem kolorów. To ma wpływ na problemy ze zbytem szkła w innych kolorach i miksu oraz nieznaczny wzrost zapasów” – dodał.

W ocenie Krynickiego, zapotrzebowanie kolorystyczne wywołane pandemią nie ustabilizuje się co najmniej do końca pierwszego półrocza przyszłego roku.

„W przypadku skuteczności szczepionki i stopniowego odmrażania branży HoReCa uważamy, że od trzeciego kwartału 2021 r. sytuacja może ulegać poprawie, przez co huty szkła nie będą musiały planować kolejnych wcześniej niespotykanych przebarwień wanien z produkcji szkła kolorowego na szkło bezbarwne” – powiedział prezes.

Spółka informowała wcześniej, że w jej zakładzie w Czarnkowie planowane jest uruchomienie drugiej zmiany. Krynicki ocenia, że praca tego zakładu w szerszym niż jedna zmiana wymiarze godzin będzie możliwa na początku przyszłego roku.

„Czarnków jest przygotowany na pracę w większym wymiarze godzin i spółka robi wszystko, m.in. kontraktując szkło kolorowe, aby już od początku 2021 roku zakład ten pracował w szerszym niż 1 zmiana wymiarze godzin. Wszystkie zakłady spółki mają zakończone procesy inwestycyjno-modernizacyjne, zatem kolejne duże inwestycje będą jedynie związane z planami inwestycyjnymi naszych odbiorców, czyli hut szkła” – dodał prezes.

Krynicki Recykling – jak poinformował prezes – w związku z pandemią nie miał do tej pory żadnych przestojów produkcyjnych, ani większych problemów z transportem szkła czy ściąganiem należności. Spółka ma jednak wdrożone procedury bezpieczeństwa oraz plan awaryjny na wypadek zachorowań w swoich zakładach.

Zdaniem prezesa, pozytywny wpływ na spółkę będą miały planowane przepisy ROP (Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta), gdyż - według spółki - po ich wprowadzeniu znacznie zwiększy się strumień pozyskiwanych surowców wtórnych, w tym szkła opakowaniowego.

„Co do systemu kaucyjnego, to cały czas obserwujemy, jaki będzie jego finalny kształt oraz harmonogram wprowadzania na terenie naszego kraju” – dodał prezes.

Dominika Antoniak (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki