Kraków podaruje wyprawki sześcioraczkom

Miasto podaruje wyprawki sześcioraczkom, które przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W każdej z sześciu paczek znajdą się kocyk, czapeczka, body i grzechotka z krakowskimi symbolami: lajkonikiem, smokiem i obwarzankami.

(YAY Foto)

Prezydent Jacek Majchrowski przekaże rodzicom także specjalny list gratulacyjny.

"Miejskie" wyprawki są przeznaczone dla wszystkich nowo narodzonych dzieci zameldowanych w Krakowie i wręczane od początku 2018 r. Rodzice sześcioraczków otrzymają je "ekstra".

Ubranka są utrzymane w oficjalnych barwach miasta: niebieskiej i białej. To kocyk w Lajkoniki, body w obwarzanki i czapeczka z okiem Smoka Wawelskiego. Jest też grzechotka w kształcie smoka z owieczką w brzuchu, książka z wierszami Michała Rusinka, karta biblioteczna i Informator Krakowskiej Rodziny.

Wszystkie zawarte w wyprawce wyroby zostały wyprodukowane w Polsce, mają stosowne certyfikaty, są zdrowe i bezpieczne dla dzieci.

Sześcioraczki urodziły się w poniedziałek 20 maja. To cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Będą nosić imiona: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela. Lekarze obecnie oceniają stan dzieci jako zadowalający. 

Autor: Małgorzata Wosion-Czoba

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 lelo1949

Ale się centusie szarpnęli ,zapomnieli o smoczku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne