REKLAMA

Jak działają salony Orange, Play, Plus, T-Mobile przez koronawirusa?

2020-03-22 22:47
publikacja
2020-03-22 22:47

Limit klientów znajdujących się w placówce, możliwość odmówienia obsługi klientowi z objawami chorobowymi, ale też np. wydłużony czas płatności rachunków dla seniorów  - m.in. takie zmiany w ostatnich dniach wprowadzili operatorzy komórkowi. Sprawdziliśmy szczegóły w Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Wprowadzenie w Polsce najpierw stanu zagrożenia epidemicznego, a później epidemii spowodowało, że szkoły, uczelnie i wiele firm przeszło w tryb pracy zdalnej. To powoduje większe zapotrzebowanie na usługi internetowe w domach, co z kolei przekłada się na zainteresowanie usługami teleoperatorów komórkowych.  Jesteśmy przygotowani na zwiększoną liczbę połączeń głosowych i zwiększony ruch internetowy – zapewniają „telekomy”.

Mimo to, każdy z nich w ostatnich dniach wprowadził pewne ograniczenia w funkcjonowaniu, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Chociaż wiele salonów pozostaje otwarte, w imię zwiększenia bezpieczeństwa pracowników i klientów, obsługa klientów w takich placówkach przebiega na nieco innych niż zazwyczaj zasadach.

Orange

Czy salony Orange są otwarte? Tak - z wyłączeniem salonów w galeriach handlowych, te do odwołania pozostają zamknięte.

Orange informuje, że w czasie epidemii do dyspozycji klientów wciąż pozostaje 381 salonów zlokalizowanych poza galeriami handlowymi. Jak jednak podkreśla operator – „nie rekomenduje wizyt w salonach w najbliższych dniach”. Orange apeluje do klientów, aby swoje sprawy załatwiali zdalnie – poprzez aplikację mobilną Mój Orange, portal www.orange.pl lub na infolinii. W tym tygodniu sieć poinformowała, że wydłuża o 14 dni termin płatności faktur wystawionych w dniach 26.02.2020 - 14.03.2020 dla klientów powyżej 65. roku życia. „W dzisiejszych czasach to właśnie seniorzy potrzebują naszej specjalnej opieki - chcemy, aby nie musieli martwić się koniecznością osobistego chodzenia do banku czy na pocztę w celu opłacenia rachunków” – argumentowano postanowienie.

Kto jednak znajdzie się w placówce, napotka na nowe zasady obsługi klienta. W salonie może obecnie przebywać tylko tylu klientów, ilu jest pracowników. Pozostali będą zmuszeni zaczekać na zewnątrz. Pracownicy będą zmuszeni zachowywać bezpieczną odległość od klienta. Jeśli natomiast któryś z klientów będzie wykazywał objawy chorobowe, pracownik salonu Orange ma prawo odmówić obsłużenia takiej osoby.

„Staramy się też na bieżąco zapewniać salonom Orange Polska środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji, w miarę dostępności tych materiałów na rynku” – zapewnia biuro prasowe Orange.

Play

Czy salony Play są otwarte? Salony w galeriach handlowych są do odwołania zamknięte, pozostałe – tam, gdzie dopuszcza to rozporządzenie, są co do zasady otwarte. Play zaleca jednak, żeby „z uwagi na dynamiczną sytuację” godziny otwarcia placówek przed wizytą potwierdzać telefonicznie – lista kontaktowa jest dostępna na stronie play.pl/pomoc/salony-play.html.

Przede wszystkim także Play zachęca klientów do nieodwiedzania salonów, a w to miejsce – załatwiania niezbędnych spraw online – na infolinii (nr tel. do Biura Obsługi Klienta to 790 500 500) lub w aplikacji Play24. „Kontynuujemy dostawę kurierską kart SIM oraz urządzeń zakupionych w zdalnych kanałach sprzedaży bez dodatkowych opłat” – czytamy w oświadczeniu sieci Play.

fot. / / Play

Klienci, którzy jednak zdecydują się na wizytę w sklepie Play, muszą liczyć się ze specjalnym trybem obsługi. „W trosce o dobro wszystkich klientów, konsultant Play może zrezygnować z obsługi klienta z gorączką, katarem, kaszlem i dusznościami” – widnieje w informacji zamieszczonej na witrynie jednego z salonów, zdjęcie zamieszczono na blogu Play. Placówka przy ul. Puławskiej w Warszawie wdrożyła procedury ostrożnościowe, mające na celu ograniczanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. W salonie znajdować może się tylko jedna osoba. W trakcie rozmowy z konsultantem klient powinien pozostawać w odległości co najmniej 1,5 m, siedząc za wyznaczoną na podłodze linią. Obowiązuje płatność wyłącznie kartą.

„W tych wyjątkowych okolicznościach drzwi otwierają i zamykają nasi pracownicy. Gdy któryś z klientów się pospieszy i sam złapie za klamkę – jest ona dezynfekowana” – czytamy w relacji zamieszczonej na korporacyjnym blogu.

Plus

Czy salony Plusa są otwarte? Otwarte pozostają placówki sieci Play poza galeriami handlowymi (szczegóły najlepiej sprawdzić telefonicznie, kontakty są dostępne na stronie www.plus.pl/znajdz-salon). Do odwołania zamknięte pozostają punkty w galeriach handlowych.

Grupa Cyfrowy Polsat, której częścią jest operator sieci Plus, informuje o wprowadzeniu w salonach „nadzwyczajnych środków związanych z higieną”. Punkty obsługi klienta zostały wyposażone w środki do dezynfekcji – czyszczeniu podlegać mają klamki, drzwi wejściowe, fotele, a nawet długopisy.

Także w salonach Plusa przebywać mogą tylko klienci obecnie obsługiwani. Pozostali są zmuszeni poczekać na zewnątrz punktu obsługi klienta.

Klienci Plusa zachęcani są przede wszystkim do kontaktów zdalnych z operatorem: przez całodobową infolinię (tel. +48 601 102 601), e-mail (bok@plus.pl) lub czat internetowy (www.plus.pl).

T-Mobile

Czy salony T-Mobile są otwarte? Sklepy uliczne działają bez zmian - zapewnia Orange. Do odwołania zamknięte pozostają salony w galeriach handlowych.

Operator, podobnie jak inni, zachęca do powstrzymania się od wizyt w placówkach w najbliższych dniach. Alternatywą jest możliwość załatwiania swoich spraw telefonicznie (nr 602 900 000), za pomocą czatu (na www.t-mobile.pl) lub poprzez aplikację Mój T-Mobile.

Epidemia koronawirusa w Polsce wpłynęła na funkcjonowanie wielu punktów usługowych. Jak działają sklepy spożywcze i markety budowlane - można sprawdzić tutaj. Jak działają banki, urzędy, ZUS, poczta i inne punkty usługowe – piszemy w tym artykule.

MW

Źródło:
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (2)

dodaj komentarz
-argos-
Czy salony Plusa są otwarte? Otwarte pozostają placówki sieci Play
Czy ktoś sprawdza te artykuły przed ich publikacją??? Bo aż się czytać
nie chce...Cytat powyżej mówi wszystko. Reklamujecie sieć Play czy co???
antek10
Prędkość internetu drastycznie spadła. Takie predkosci były jak ludzie mieli SDI. Teraz widać jak działa kartonowe państwo.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki