W Austrii pierwsze przypadki koronawirusa

Władze kraju związkowego Tyrol poinformowały we wtorek o potwierdzeniu nosicielstwa koronawirusa u dwóch zamieszkałych w Innsbrucku 24-letnich osób, z których jedna ma pochodzić z włoskiej Lombardii. To pierwszy przypadek wykrycia koronawirusa w Austrii.

(fot. TPG / ZUMA Press)

W trakcie wspólnej konferencji prasowej premiera krajowego Tyrolu Guenthera Plattera i szefa tamtejszego resortu zdrowia Bernharda Tilga podano, że obie zainfekowane osoby mają lekką gorączkę i przebywają na kwarantannie w klinice w Innsbrucku. Koronawirusa wykrył u nich już pierwszy test, który następnie powtórzono z takim samym wynikiem.

Zarażeni koronawirusem w Szwajcarii

Zarażeni koronawirusem w Szwajcarii

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (BAG) w Szwajcarii potwierdził we wtorek pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w tym kraju. Telewizja RTS podała, że władze kantonu Ticino przy granicy z Włochami powiadomiły, że przypadek został wykryty w ich regionie.

Ponadto objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem pojawiły się także u 55-letniego mieszkańca Linzu w kraju związkowym Górna Austria. Mężczyzna ten powrócił niedawno z grupowej wycieczki do Wenecji i jest obecnie izolowany w przychodni lekarza domowego. Wyniki przeprowadzonych badań będą znane po południu i opinia publiczna ma zostać o nich poinformowana. Pozostałym uczestnikom wycieczki nakazano, by na razie nie opuszczali domów i unikali kontaktów z innymi osobami.(PAP)

Koronawirus dotarł do Chorwacji

Koronawirus dotarł do Chorwacji

Premier Chorwacji Andrej Plenković poinformował we wtorek, że w jego kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem. Jest to również pierwszy przypadek Covid-19 na Bałkanach.

dmi/ akl/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 1 misiosnechacz

U nas nie będzie koronawirusa bo nie badają. Kto z lekka gorączka zapłaci 500 za badanie?

! Odpowiedz
14 17 fred_

No Wig, lecimy.

! Odpowiedz
20 7 masekrut555

Lecimy lecimy, przed kwietniem elektorat PiSu mogą się znacznie pomniejszyć. No a recesja jest potrzebna i uzdrawiająca. Poprawi się po niej standard życia :)

! Odpowiedz
4 9 jsunday odpowiada masekrut555

Użyłeś jednego słowa i boty się zleciały ;-) A z kryzysami jak najbardziej, są potrzebne, oczyszcza się wtedy atmosfera i zostają ci, którzy powinni przetrwać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne