REKLAMA

Koronawirus - Rumunia zablokuje import z Chin?

2020-01-28 14:45, akt.2020-01-28 15:20
publikacja
2020-01-28 14:45
aktualizacja
2020-01-28 15:20

Rumuński urząd ochrony konsumenta wnioskuje o zablokowanie importu zabawek, ubrań czy kosmetyków z Chin z powodu epidemii koronawirusa - podaje portal Cotidianul.ro.

fot. stringer /

Odpowiednik UOKiK z Rumunii złożył wniosek do Inspektoratu Zdrowia Publicznego w Konstancy o wsparcie w ograniczeniu wprowadzenia do obrotu takich dóbr konsumenckich sprowadzanych zza Muru jak zabawki, kosmetyki, tekstylia czy buty - dokument o tej treści opublikował portal Cotidianul.ro, do którego dotarł Przemysław Ciborek z Ośrodka Spraw Azjatyckich na Uniwersytecie Łódzkim.

Organ uzasadnia wniosek występowaniem nowego szczepu koronawirusa w Państwie Środka. Rumuni zauważają, że chiński wirus jest w niektórych przypadkach śmiertelny, przenosi się drogą kropelkową i nie ma na niego lekarstwa.

Rumuński urząd ochrony konsumenta zaapelował w tej sprawie również do innych organów, m.in. celnych czy Ministerstwa Finansów. Nie wiadomo, jak do sugestii odniosą się rumuńskie władze. Polski Główny Inspektorat Sanitarny uspokaja, że "według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin".

Według danych chińskiego urzędu celnego, w 2019 r. eksport z Państwa Środka do Rumunii wyniósł 4,6 mld dol.

MKa

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
xfire
tak dziala wywiad amerykanski... wymysla wirusa i juz pol exportu okreslonego panstwa stoi
xfire
boje sie ich planu pokojowego

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki