Konkurencja dla Allegro: Polska wersja eBay już w przyszłym tygodniu

Najprawdopodobniej w najbliższy wtorek największy na świecie serwis aukcyjny eBay zainauguruje oficjalnie działanie polskiej wersji serwisu. Wszyscy zastanawiają się, czy amerykański serwis, który działa już w 26 krajach zagrozi pozycji Allegro.pl – najpopularniejszego obecnie w Polsce serwisu aukcyjnego.

Pierwsze doniesienia o wejściu eBay na polski rynek pojawiły się pod koniec stycznia. „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że serwis rekrutuje pracowników do oddziału w Polsce. W najbliższy wtorek do Polski ma przyjechać dwóch wysokiej rangi menedżerów, prawdopodobnie by dokonać oficjalnej inauguracji serwisu, gdzie ceny będzie można określać w złotówkach. Żadne szczegóły nie są jednak na razie znane.

Witryna eBay.pl, jak donosi „Gazeta Wyborcza”, przekierowywała dotychczas do amerykańskiej wersji serwisu aukcyjnego. Od paru dni jednak dostęp do polskiej witryny dostępny jest tylko po zalogowaniu.

W polskim oddziale eBay ma pracować kilkanaście osób. Polski zespół ma być wspierany z Berlina niemiecka wersja witryny.

eBay to wprawdzie największy serwis aukcyjny na świecie, jednak polski rynek jest już rynkiem rozwiniętym. Liderem w kraju jest działający od 5 lat serwis Allegro.pl, który posiada około 80% rynku aukcji. Za pośrednictwem Allegro sprzedano w 2004 roku towary o wartości 830 mln zł. „Gazecie Wyborczej” nie udało się uzyskać od przedstawicieli Allegro żadnego komentarza dotyczącego wejścia eBay na polski rynek.

M.D.
Źródło: „Gazeta Wyborcza”
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne