REKLAMA

Konflikt w rządzie. PiS bierze się za Solidarną Polskę. Jacek Ozdoba stracił nadzór nad GIOŚ

2022-12-05 19:20, akt.2022-12-06 09:14
publikacja
2022-12-05 19:20
aktualizacja
2022-12-06 09:14

W resorcie klimatu planowane są zmiany w zarządzeniu kompetencyjnym. W ich efekcie Jacek Ozdoba straci nadzór nad Generalną Inspekcją Ochrony Środowiska oraz podległymi mu departamentami - wynikało z informacji PAP zbliżonych do rządu. Potwierdzenie przyszło w poniedziałek przed 22.

Konflikt w rządzie. PiS bierze się za Solidarną Polskę. Jacek Ozdoba stracił nadzór nad GIOŚ
Konflikt w rządzie. PiS bierze się za Solidarną Polskę. Jacek Ozdoba stracił nadzór nad GIOŚ
fot. Marcin Banaszkiewicz / / FotoNews

Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka przejął zadania wykonywane przez wiceministra Jacka Ozdobę - wynika z poniedziałkowego zarządzenia ministra klimatu i środowiska ws. podziału kompetencji w kierownictwie resortu.

"Nie może być tak, że w rządzie zaogniane są konflikty. Nie może być na to naszej zgody. To też sygnał, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości" - powiedział PAP polityk partii rządzącej.

Zarządzenie opublikowano w poniedziałek w Dzienniku Urzędowym Ministra Klimatu i Środowiska. Zgodnie z tym zarządzeniem, sekretarz Stanu Jacek Ozdoba "wykonuje zadania zlecone bezpośrednio przez Ministra Klimatu i Środowiska".

Jak wynika z wcześniejszego zarządzenia o podziale kompetencji z 19 września 2022 r., do kompetencji Ozdoby należało określanie szczegółowych zadań oraz nadzorowanie prac Departamentu Gospodarki Odpadami i Departamentu Instrumentów Środowiskowych, a także wykonywanie kompetencji w stosunku do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

W zarządzeniu z 5 grudnia br. nadzór nad departamentami gospodarki odpadami i instrumentów środowiskowych oraz nad Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska przypadł wiceministrowi - sekretarzowi stanu Edwardowi Siarce. Do jego obowiązków należą m.in. nadzór nad departamentem leśnictwa i łowiectwa, Lasami Państwowymi, Polskim Związkiem Łowieckim.

Zarówno Ozdoba jak i Siarka są posłami Solidarnej Polski - ugrupowania wchodzącego w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy, którego liderem jest Zbigniew Ziobro.

Rzecznik PiS: To zmiana zaplanowana przez minister Annę Moskwę

To zmiana organizacyjna zaplanowana od jakiegoś czasu przez panią minister klimatu Annę Moskwę. Nie odbierałbym tego jako groźbę skierowaną wobec naszych koalicjantów z Solidarnej Polski - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek o odebraniu z kompetencji wiceministra Jacka Ozdoby nadzoru nad GIOŚ.

Rzecznik PiS był pytany w Radiu Zet we wtorek, czy decyzja ws. wiceministra Ozdoby to kara za jego wypowiedzi, w których nazwał rządy premiera Mateusza Morawieckiego "pasmem porażek" i pokazanie Solidarnej Polsce, czyli partii Ozdoby, aby uważali i następny będzie lider formacji, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Ja bym tego tak nie odbierał, dlatego, że - z tego, co się orientuje - to jest zmiana oczywiście organizacyjna, ale zaplanowana już od jakiegoś czasu przez panią minister Annę Moskwę" - odpowiedział Bochenek. "Te kompetencje, które miał pan minister Jacek Ozdoba, zostały przekazane ministrowi Edwardowi Siarce, który - bądź, co bądź - jest również z Solidarnej Polski" - podkreślał. "Nie odbierałbym tego jako jakąś groźbę skierowaną wobec naszych koalicjantów z Solidarnej Polski, tylko zmianę organizacyjną" - dodał. Rzecznik PiS poinformował, że Ozdoba w zakresie swoich obowiązków będzie miał realizacje zadań zleconych bezpośrednio przez panią minister Annę Moskwę.

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
ballsofsteel
Ozdoba to akurat jeden z niewielu sprawnych umysłowo polityków w polskim rządzie.
jarekzbyszek
Jaruś tylko straszy a nigdy nie da skrzywdzić swoje adoptowanego „synka”.
grucha_123
Za taki policzek Zero powinien na poczatek opublikowac ewidentne dowody na homoseksualizm teczowego Wodza.
Niby kazdy wie, ale jakby tak rzucic karty na stol to najtwardszy elektorat mialby zagwozdke..
dmarch1
Usuwają politycznych ekstremistów ? To chyba dobrze.
vacarius
Podobni Zero ma nagranie z ostatniej rozmowy Kaczora z Kaczorem. Czyli nic z tego brania się za Solidarną Polskę nie wyniknie chyba ze Zero wrzuci na neta tą utajoną przez służby i sądy rozmowę. Po czym pójdzie siedzieć za ujawnienie czegoś niejawnego. A gdy pójdzie siedzieć czyli jest karany to nie może kandydować. Przez co Lepper Podobni Zero ma nagranie z ostatniej rozmowy Kaczora z Kaczorem. Czyli nic z tego brania się za Solidarną Polskę nie wyniknie chyba ze Zero wrzuci na neta tą utajoną przez służby i sądy rozmowę. Po czym pójdzie siedzieć za ujawnienie czegoś niejawnego. A gdy pójdzie siedzieć czyli jest karany to nie może kandydować. Przez co Lepper się niby sam powieslił bo miał wyrok i nie mógł kandydować tak go jego koalicjanci załatwili.
vacarius
Wyrok za rozsypywanie zboża Lepper miał ale wyrok i nie mógł kandydować. Nawet jeśli się sam powiesił to winni są jego koalicjanci sojusznicy z PIS. Leppera wszyscy zdradzili jak Polskę w 1939 roku.
aszkenazyjski
Podobno jestes moronem, czy to prawda. Podobno lubisz to i owo. Podobno
nie skonczyles podstawowki. Podobno...

Idz na Onet lub Pudelek , podobno to jest cos fajnego Special for you.
jaroslaw_kaczynski
Szanowni Państwo, jest z nami Marcin, jest z nami Krzysiek.

Nie ma z nami Zbyszka, gdzie jest (autocenzura) Zbyszek?
jaroslaw_kaczynski
Szanowni Państwo, widzę że cały czas jest tu wielu nienawidzących Polski i Polaków. Ale my się ich już nie boimy.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki