REKLAMA

Koncert muzyki Kilara sukcesem we Lwowie

2004-07-02 23:27
publikacja
2004-07-02 23:27
Owacją i bisami zakończył się wieczorny koncert muzyki Wojciecha Kilara we Lwowie, w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Kazimierza Korda. Uroczysty koncert w Kościele Katedralnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zainaugurował projekt muzyczny Polskiego Radia - "Pociąg do muzyki Kilara", związany z Wojciechem Kilarem i mijającą w lipcu tego roku 60. rocznicą opuszczenia przez niego rodzinnego Lwowa.

Dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia Joanna Wnuk-Nazarowa powiedziała IAR, że jest wzruszona wykonaniem i oprawą koncertu. Muzyki Wojciecha Kilara wysłuchali licznie przybyli przedstawiciele ukraińskiej Polonii, ukraińskich władz oraz zwykli lwowiacy. Artystom podziękowano owacją na stojąco.

"Pociąg do muzyki Kilara" - to projekt związany z 60. rocznicą opuszczenia rodzinnego Lwowa przez kompozytora. W drodze ze Lwowa pociąg przemierzy trasę podobną do młodzieńczej wędrówki kompozytora i zatrzyma się w miejscowościach wiele znaczących w życiu Mistrza. Na każdej stacji planowany jest koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z kompozycjami Wojciecha Kilara.

Po wizycie we Lwowie pociąg zatrzyma się na przejściu granicznym w Medyce, następnie w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach. Sam Wojciech Kilar dołączy do artystów w Krakowie. Całość zakończy koncert na Jasnej Górze w Częstochowie.

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki