Komputronik szacuje, że w lipcu i sierpniu w ujęciu jednostkowym osiągnął ok. 314,8 mln zł przychodów ze sprzedaży towarów i usług, co oznacza wzrost o 13 proc. rdr - podała spółka w komunikacie.
Komputronik podał, że uwzględniając fakt, iż część sprzedaży pod marką Komputronik Biznes przeniesiono do spółki zależnej Komputronik Biznes, z wyłączeniem tych danych dla zachowania porównywalności, wzrost sprzedaży wyniósł 16 proc.
Spółka zaznaczyła, że są to wstępne dane pochodzące z systemów sprzedaży spółki, z uwzględnieniem prognoz dotyczących otrzymania bonusów, premii posprzedażnych, ale bez uwzględniania funduszy marketingowych od producentów na częściowe refinansowanie działań promocyjnych.
Szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług wzrósł w lipcu i sierpniu o 19,6 proc. rdr do 23,6 mln zł.

Spółka pozytywnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu sprzedaży, w tym rozwoju sprzedaży w kanale internetowym oraz sprzedaży detalicznej w sieci Komputronik.
"Spółka notuje także bardzo duże wzrosty sprzedaży w kategoriach AGD oraz RTV i produktów sprzedawanych w ramach submarki Komputronik Home. Emitent spodziewa się kontynuacji pomyślnego trendu wzrostowego w najbliższych kwartałach, co najprawdopodobniej zaowocuje poprawą wyników finansowych na wszystkich jego poziomach" - napisano w komunikacie.
Spółka podała, że w związku ze zwiększoną sprzedażą w segmencie artykułów gospodarstwa domowego, uruchomiła w sierpniu dodatkowy magazyn obsługujący logistykę sprzętu AGD, co ma bezpośredni związek z bardzo wysoką dynamikę wzrostu sprzedaży. (PAP)
pel/ asa/





























































