REKLAMA

"Kommiersant": Rosyjska flota w złym stanie

2017-10-03 10:20
publikacja
2017-10-03 10:20

Według gazety "Kommiersant" - rosyjska flota ma kłopoty. Dziennik twierdzi, że sytuacja marynarki wojennej jest niestabilna i wyjaśnia, że chodzi głównie o wiek jednostek oraz przestarzałe wyposażenie.

fot. / / FORUM

"Kommiersant" powołuje się na anonimowe osoby z Ministerstwa Obrony, które znają najnowszy raport o stanie rosyjskiej floty. Z dokumentu ma wynikać, że pod koniec ubiegłego roku aż 87 procent jednostek przekroczyło okres dopuszczalności do eksploatacji.

- Brak nowych okrętów rekompensowano modernizacją starych, dzięki czemu do odpowiedniego stanu doprowadzono 32 procent jednostek - można przeczytać w dzienniku. Dalej gazeta wskazuje na przestarzałe systemy: nawigacji i łączności. "Kommiersant" napisał, że najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Arktyki, gdzie działają dwie stacje: hydroakustyczna Siewierjanin i elektromagnetyczna Anakonda, które nie są w stanie monitorować całego obszaru. W raporcie, na który powołuje się "Kommiersant" autorzy podkreślili, że wciąż za niskie jest tempo wymiany starych jednostek na nowe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ zr

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki