REKLAMA

KNF nałożyła kary pieniężne na byłych członków rady nadzorczej GetBack

2021-09-16 15:00, akt.2021-09-16 15:23
publikacja
2021-09-16 15:00
aktualizacja
2021-09-16 15:23
KNF nałożyła kary pieniężne na byłych członków rady nadzorczej GetBack
KNF nałożyła kary pieniężne na byłych członków rady nadzorczej GetBack
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary pieniężne na sześciu byłych członków rady nadzorczej GetBack i byłego członka zarządu - podała KNF w czwartkowym komunikacie.

Kary te nałożono na Alicję Kornasiewicz, Jarosława Śliwę, Rune Mou Jepsena, Wojciecha Łukawskiego, Rafała Morlaka oraz Kennetha Maynarda.

Zgodnie z komunikatem: na Alicję Kornasiewicz nałożono karę pieniężną w wysokości 75 tys. zł, na Jarosława Śliwę karę pieniężną w wysokości 65 tys. zł, na Rune Mou Jepsena karę pieniężną w wysokości 80 tys. zł, na Wojciecha Łukawskiego karę pieniężną w wysokości 80 tys. zł, na Rafała Morlaka karę pieniężną w wysokości 70 tys. zł, a na Kennetha Maynarda karę pieniężną w wysokości 75 tys. zł. Dodatkowo Kenneth Maynard został ukarany kwotą 20 tys. zł jako były członek zarządu GetBack.

KNF wskazała, że Alicja Kornasiewicz odpowiada łącznie za piętnaście naruszeń dotyczących zamieszczenia nieprawidłowych i nierzetelnych danych w czterech raportach okresowych, Jarosław Śliwa - za piętnaście naruszeń, Rune Mou Jepsen - za osiemnaście naruszeń, Wojciech Łukawski - za osiemnaście naruszeń, Rafał Morlak za siedemnaście naruszeń, a Kenneth William Maynard za piętnaście naruszeń w okresie, kiedy był członkiem i przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Ponadto jako prezes i członek zarządu GetBack „odpowiada za dwa naruszenia polegające na nieopublikowaniu w terminie dwóch raportów okresowych”.

KNF podała, że związane są one z "rażącym naruszeniem obowiązków informacyjnych przez GetBack SA w zakresie śródrocznych raportów okresowych za 2017 r."

"Sposób wykonywania nadzoru nad GetBack przez ukaranych członków rady nadzorczej był następczy i nieskuteczny. Nie interesowali się oni zagadnieniami prezentowanymi przez zarząd spółki, zawierzając zarządowi spółki, że dane przez niego prezentowane są prawdziwe" - napisano w komunikacie.

"Członkowie organu nadzorczego spółki przyjmowali, że przedstawiane przez zarząd ponadprzeciętne wyniki osiągane przez spółkę są zgodne ze stanem faktycznym" - dodano.

Komisja podała, że nie przypisuje członkom rady nadzorczej GetBack bezpośredniej odpowiedzialności za dokonanie naruszeń przez spółkę.

"Członkowie rady nadzorczej, nie wykazali należytej staranności i czujności, co mogło przyczynić się do niewykrycia nieprawidłowości w sprawozdawczości spółki" - napisano w komunikacie.

seb/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (8)

dodaj komentarz
demeryt_69
Inni 'górale' jak np. Wieczerzak czy Dochnal siedzieli w wydobywczym jeszcze dłużej - ten żałosny twór ze spędu w Magdalence to jedynie tandetna imitacja państwa.

andregru
Może ktoś kiedyś nałoży kary na byłych polityków z pis ?
demeryt_69
Albo z SLD czy AWS, nieboraku.

300_pala odpowiada demeryt_69
PiS AWs bis
demeryt_69 odpowiada 300_pala
Siadaj pała!

knf
Członkowie byłej rady nadzorczej GetBack zarobili po kilka milionów a kary zapłacą po kilkadziesiąt tysięcy.

Tak trzeba żyć!
piopoland
Taki to wymiar "sprawiedliwości"
demeryt_69
Kim naprawdę jest radomski 'góral' Kąkolewski? Słupem Mossadu?

https://strefainwestorow.pl/artykuly/20170628/kim-jest-konrad-kakolewski-getback

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki