REKLAMA

KE przekazała 115 milionów euro dla uchodźców w Grecji

2016-09-10 17:05
publikacja
2016-09-10 17:05

Komisja Europejska poinformowała o przekazaniu 115 milionów euro na pomoc dla uchodźców przebywających w Grecji. To kolejne wsparcie przekazane w ramach nadzwyczajnego funduszu kryzysowego. Na początku roku przekazano ponad 80 milionów euro. W sumie unijna pomoc dla Grecji w kryzysie migracyjnym przekroczyła miliard euro.

KE przekazała 115 milionów euro dla uchodźców w Grecji / fot. Alkis Konstantinidis / FORUM

Pieniądze zostaną przekazane na zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców, którzy docierają do Grecji. Mają zapewnić schronienie, żywność, wodę, a przed zbliżającą się zimą także ogrzewanie w obozach. Uchodźcy, którzy otrzymają pieniądze będą mogli zapłacić również za szkoły dla dzieci czy opiekę zdrowotną. Unijne wsparcie ma też być przekazane na opiekę nad sierotami.

Grecja jest głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Po zamknięciu granic na szlaku bałkańskim w tym kraju utknęło prawie 60 tysięcy osób. Władze w Atenach wiele razy zwracały się o wsparcie i alarmowały, że może dojść do katastrofy humanitarnej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/wk

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~adgdsgds
Wywalone pieniądze w błoto.... szkoda.... ale UE jest BOGATYM TWOREM
~endi
Po co Europa przyjmuje "uchodźców " , nie pracują , nie uczą się , popełniają ciężkie przestępstwa . Domagam się wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania ich , a wszystkich którzy wjechali do Europy i nie zintegrowali się ze społeczeństwem odesłać spowrotem do krajów Po co Europa przyjmuje "uchodźców " , nie pracują , nie uczą się , popełniają ciężkie przestępstwa . Domagam się wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania ich , a wszystkich którzy wjechali do Europy i nie zintegrowali się ze społeczeństwem odesłać spowrotem do krajów macierzystych

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki